Четвер, 07 Липня 2022 р.
3 Червня 2022

БОЯТЬСЯ ВДРУГЕ ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ ДАХУ

Гостинний Кам’янець-Подільський, що в тилу приймає українців, які постраждали від війни, подекуди стає для них не надто турботливим, вимагаючи 520 гривень за ліжко-місце, мовляв, аби оплатити комунальні послуги.

Оголошення про це прочитали вимушені мешканці гуртожитку К-ПНУ ім.Івана Огієнка. І шоковані, адже більшість людей повернутися туди, де жили, не мають змоги. Їхні будинки загарбники розбомбили, або ж рідні території нині окуповані. Переселенці обурюються, бо коли в них брали дані й поселяли, то слова ніхто не казав, що гуртожиток буде платним. Обіцяні державою 2 тисячі гривень не всі отримали, до того ж кажуть, що виплати проводяться із затримкою. Роботу в Кам’янці знайти важко. Переконані: якби вона була, то й проблеми з житлом як такої не було б, справно сплачували б за гуртожитки чи квартири. Люди стурбовані, адже платити не мають із чого, на родину назбирується кругленька сума, і якість проживання тут не завжди відповідає заявленій ціні, додому їхати немає куди. Й виходить, що в рідній країні можуть залишитися безхатьками.
З іншого боку можна зрозуміти навчальний заклад, який дав притулок близько двом сотням переселенців, для цього розконсервувавши гуртожиток, на утримання якого не вистачало коштів. Три місяці з мешканців не брали жодної копійки. Хоча всі роки гурто­житки утримувалися за рахунок мешканців. Три місяці проживання переселенців обійшлися навчальному закладу в понад 400 тисяч гривень, які взяли зі спец­рахунку. Спрямували їх на комунальні послуги, роботу персоналу гуртожитку. Більше кош­тів на спецрахунках немає, а за воду, електроенергію платити треба.
При цьому ректорат запевняє, що виселяти нікого не будуть, з оплатою можуть зачекати.
Відреагувала на проблему і Ка­м’янець-Подільська міська вла­да, написавши таке повідомлення:

«Маємо чимало запитань від ВПО щодо того, чи справді люди, які були розселені в гуртожитках, будуть платити за проживання. Адже таку інформацію отримали ті, хто сьогодні живе в гуртожитках К-ПНУ ім.Івана Огієнка. Повідомляємо, що наразі міська влада таких рішень не ухвалювала. Однак гуртожитки – це майно університету.
Щодо цього питання ми попросили офіційного роз’яснення у військових адміністрацій. Щойно воно надійде – надамо.»