П'ятница, 19 Серпня 2022 р.
15 Липня 2022

ІСТОРИК НАМАЛЮВАВ ВОРОГІВ

Гумор і справедливе кепкування з ворога – те, що допомагає не втрачати віри в перемогу. Зарядитися позитивом тепер мож­на у Виставковій залі на Соборній, де 12 липня стартувала персональна виставка доктора історичних наук, доцента кафедри історії України К-ПНУ імені Івана Огієнка Володимира ГАЗІНА.

Роботи автора – шаржі на тему російсько-української війни. Вони показують рашистів, ну, напевно, такими, якими ті є. Але роблять це з тонкою іронією. На жаль, сам художник цього дня не перебував у місті, тож організацією події займалися друзі.

– Володимира Володимировича я знаю давно, з часів свого студентства, – розповідає співорганізатор дійства, завідувач Науково-експедиційного відділу К-ПДІМЗ Сергій КАЛУЦЬКИЙ. – Тоді ж і довідався, що він малює шаржі. Бо коли ми, студенти другого курсу, відповідаючи на парах, розповідали щось про історію другої половини ХVII ст., пан Газін, який уже не один раз це все чув, на якомусь листочку малював на нас карикатури.

Співрозмовник також зізнаєть­ся, що автор експозиції на певний час закинув хобі, але саме війна дала привід згадати старе.

– Він почав викладати свої малюн­ки у фейсбуку. Я запитав, чи він не про­ти, аби влаштувати виставку. Відповідь була: «Звісно, що не проти».

А ще пан Калуцький, який є фа­ховим істориком, вважає, що ініціативи, схожі на виставку Володимира Газіна, обов’язково призведуть до позитивних змін у мистецтві:

– Існує помилкова думка, що війна – це не час для культури. Але насправді сам хід історії свідчить, що все навпаки. Можна згадати Італію у ХVІ ст., яка постійно воювала, але й створювала світові шедеври, якими ми захоплюємося досі. Або можна пригадати вражаючі перетворення в культурних трендах після Першої та Другої світових війн. Нині ми маємо найбільшу війну відтоді та вже живемо в переддень культурного вибуху.

Виставка триватиме до 23 липня.

Олександр ЩЕРБАТИХ.