Вівторок, 16 Серпня 2022 р.
15 Липня 2022

ЯК ПОВЕРНУТИ ПЕРЕПЛАТУ ЗА ГАЗ?

Покрокову інструкцію з від­повіддю на це запитання недавно оплилюднив «Хмельницьк­газзбут». Нагадаємо, що з 1 трав­ня в побутових споживачів змінився газопостачальник. Усіх клієнтів перевели до «Нафтогазу», і про це стало відомо 15 черв­ня. Тож чимало клієнтів, не знаючи про такі газові пертурбації, розрахувалися за спожите в трав­ні блакитне паливо з «Хмельницькгаззбутом». І тепер виходить, що там мають переплату, а в нового постачальника – борг.

Роз’яснення щодо повернен­ня грошей надала пресслужба «Хмельницькгаззбуту»:
«Якщо за особовим рахунком споживача обліковується переплата, необхідно надіслати письмову заяву на повернення цих коштів.

Зразок заяви:

Директору ТОВ «ХМЕЛЬНИЦЬК­ГАЗ ЗБУТ» Левицькому А.Л.
(Прізвище, Ім’я, По батькові, Адреса, Тел., о/р)
Вимога
Прошу повернути помилково сплачені кошти в сумі ____________грн. по особовому рахунку(о/р) №___, на мій картковий рахунок IBAN___(№ картки___)в банку___МФО___,ЄДРПОУ___.
При задоволенні цієї вимоги не потребую письмової відповіді.
Додатки: 1. Копія документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України). 2. Копія ідентифікаційного номера платника податків
(ІПН). 3. Копія квитанції про оплату. 4. Довідка з реквізитами карткового рахунку (банківські реквізити та номер карткового рахунку, на який буде здійснено повернення коштів, надрукована).
Дата, Підпис.

 

 

До заяви, бланк якої можна завантажити на нашому сайті (km­gaszbut.com.ua), потрібно додати: копію паспорта (1-6 сторінки); податкового коду; квитанції про помилкову оплату; довідку з банку з реквізитами карткового рахунку (може бути автоматично згенеро­вана в мобільному додатку банку, повинна містити IBAN карткового рахунку). Підписану заяву та документи можна спрямувати на поштову адресу: м.Хмельницький, вул.Проскурівська, 32. Зауважимо, що копії документів повинні містити посвідчувальний напис («Згідно з оригіналом»), а також підпис, ПІБ власника документа і дату.
Також підписану заяву та документи можна надіслати на електрон­ну скриньку contact@kmgaszbut.com.ua. У цьому разі заява та копії документів, що додаються, повин­-ні бути скріплені (завірені) за допомогою електронного підпису (ЕЦП). Такі вимоги до документів висуваються в Законі України «Про елект­ронні документи та електронний до­кумен­тообіг».
На жаль, наразі відсутній механізм автоматичного переведення коштів з особових рахунків спо­жива­чів ТОВ «Хмельницькгаззбут» на осо­бові рахунки в ТОВ «ГК «Наф­тогаз України», адже з «Нафтогазом Украї­ни» не вдається досягнути згоди що­до шляхів врегулювання си­туації або спростити процес для українців».
Нагадаємо, що також можна звернутися до відділень «Хмельницькгаззбуту» або Центрів обслуговування клієнтів із вищевказаними документами.
До слова, за станом на 8 липня, «Хмельницькгаззбут» повернув клієнтам-побутовим споживачам 485,47 тис. грн переплат за спожитий природний газ.