Четвер, 13 Травня 2021 р.

ДО УВАГИ ОРГАНІЗАТОРІВ ЗАХОДІВ НА СВЯТО ВОДОХРЕЩА!

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення звертає увагу, що під час проведення заходів з нагоди святкування Водохреща необхідно дотримуватися правил охорони життя людей на водних об’єктах.

ДО УВАГИ ОРГАНІЗАТОРІВ ЗАХОДІВ НА СВЯТО ВОДОХРЕЩА!

При цьому організатори свята повинні в обов’язковому порядку повинні:

– на водних об’єктах, покритих льодом, влаштувати ополонку для занурення розміром не менше 2×2 м, очистити її від льоду; битий лід обов’язково видалити та проводити періодичну очистку ополонки від криги. По краях зробити настил із товстих дощок, огородити ополонку по всьому периметру шнуром або дерев’яними перилами, висотою не менше 1,1 м. Ополонка не повинна мати гострих країв. В ополонку необхідно опустити трап;

– обладнати місце для проведення невідкладних заходів при переохолодженні людини, забезпечити чергування медичних працівників під час проведення свята;

– облаштувати на період проведення свята наглядовий пост із зимовими рятувальними засобами (рятувальний трос довжиною 15-20 м, жердина довжиною 5-8 м, рятувальний багор), які потрібні для того, щоб своєчасно надати допомогу тим, хто випадково провалиться під лід.

Слід пам’ятати, що надійний лише чистий, не запорошений снігом лід голубого чи білого кольору. Безпечна товщина льоду становить для одного пішохода 5-7 см, для групи людей – не менше 15 см.

Організатори святкових заходів і власники водних об’єктів несуть всю відповідальність за безпеку учасників та самостійно забезпечують роботу рятувальних постів.

Будьте уважні і розсудливі, щоб організоване вами свято не обернулося лихом!

Начальник управління з питань надзвичайних

ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Крилов