Четвер, 11 Серпня 2022 р.
1 Березня 2010

ЧИ ПОТРІБНЕ МІСТУ ПАРКУВАННЯ?

– У зв’язку з тим, що з 1 березня вступила в дію Постанова Кабміну «Про затвердження правил паркування транспортних засобів», нас очікують зміни, пов’язані з паркуванням, – говорить міський голова Анатолій НЕСТЕРУК. – На жаль, для бюджету – не в кращий бік. Якщо раніше до скарбниці міста з однієї гривні плати за паркування надходила 51 копійка, то тепер буде всього 17.

За попередніми розрахунками, 2010 р. від плати за паркування очікувалось отримати до міського бюджету 229,9 тис.грн. Враховуючи зазначені зміни, очікувані надходження складуть близько 80 тис.грн.

Крім того, через 2 роки на відведених міс­цях обов’язково має бути встановлено паркомати (з розрахунку 1 паркомат на 10 місць) вартістю 40-80 тис.грн. Ні оператори паркування, ні інвестиції не допоможуть закупити необхідну кількість паркоматів без суттєвого підвищення плати за паркування, а це стане непосильним для мешканців міста.

Фінуправлінням міськради направлено звернення до Кабміну та Асоціації міст України з проханням для міст, населення яких не перевищує 200 тисяч, не передбачати встановлення паркоматів в обов’язковому порядку та внести зміни до законодавчих актів, що стосуються збору за паркування.