Неділя, 29 Травня 2022 р.
11 Червня 2010

«ТІНІ» ЗНИКНУТЬ ВЛІТКУ?

Микола ДЕРИКОТ (на фото ліворуч)9 червня під головуванням першого заступника голови ОДА Миколи ДЕРИКОТА відбулося виїзне засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат.

У ньому взяли участь начальник Головного фінансового управління ОДА Сергій ПЕНЮШКЕВИЧ, міський голова Анатолій НЕСТЕРУК, голова РДА Михайло ЖЕЛIЗНИК, представники контролюючих органів, державної влади та керівники підприємств.

За словами віце-губернатора, який посилався на аналіз підприємницької діяльності в області, на сьогодні в Кам’янці 50% працюючих займаються підприємницькою діяльністю, 70% з яких працюють у «тіні»:

– Необхідно посилити роботу контролюючих органів щодо виявлення незареєстрованих громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність, активізувати роботу щодо реєстрації найманих працівників. Завдання №1 – контролювати виплату зарплати, яка не повинна бути меншою за мінімальну. Переглянути орендну ставку на землю, ставки єдиного податку, як у місті, так і в районі. Все це кошти місцевого бю-джету, які лежать на землі, – наголосив, звертаючись до керівництва міста і району, заступник губернатора.

Микола ДЕРИКОТ наводив факти, коли в місті на 66-х підприємствах виплачується зарплата менша за мінімальну, а в районі є такі, що платять працівникам по 108 грн. за місяць. У результаті середня зарплата в місті та районі є найнижчою по області. Відповідно, не йдуть і належні відрахування до бюджетів і соціальних установ.

Міській і районній владі гості з області порадили залучити всі важелі впливу на тих, хто ховається в «тіні», включаючи залучення санстанцій і пожежнків. Бажано досягти результатів уже через місяць.