Четвер, 11 Серпня 2022 р.
20 Серпня 2010

РЕТЕЛЬНІ КРОКИ ДО СВОБОДИ

Хоча ціни на газ стрімко зростають, у місті не зменшилася кількість бажаючих відокремитися від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Для мешканців багатоповерхових житлових будинків, які прагнуть облаштувати індивідуальні системи теплопостачання, членами виконкому затверджено регламент процедури. Тільки у порядку, зазначеному нижче, можливе отримання дозволів на відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання та облаштування індивідуального опалення.

1. Для вирішення питання відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до міжвідомчої комісії з розгляду питань про відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання (далі – Комісія) з письмовою заявою про відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання (далі – ЦО і ГВП).

У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП заявник зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО та ГВП і прийняття рішення про облаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку (квартири) від системи ЦО і ГВП з облаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

2. Прийом заяв здійснює КП «Служба єдиного замовника», воно ж подає їх на розгляд до Комісії через секретаря Комісії. Для виконання цих обов’язків наказом у КП «Служба єдиного замовника» призначається відповідальний працівник.

3. Комісія після вивчення наданих документів за місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, облаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збирання вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. Засідання Комісії відбувається за участю заявника або його уповноваженого представника.

4. При позитивному рішенні Комісії секретар Комісії готує та візує відповідний проект рішення виконкому про надання дозволу для виготовлення проектної документації на відключення будинку (квартири) від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та облаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання.

5. Підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є невиконання умов, визначених у п.2.1 та 2.2 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання.

6. Заявник за місячний термін із дня прийняття виконкомом рішення стосовно надання дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП та облаштування індивідуального (автономного) опалення звертається із заявами:

– до КП «Міськтепловоденергія» для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП;

– до житлово-експлуатаційного підприємства (далі – ЖЕП (ОСББ, ЖБК) для отримання актів перевірки технічного стану димових (димового) та вентиляційних (вентиляційного) каналів і розрахунку можливості використання існуючих вентиляційних каналів для відведення димових газів;

– до Кам’янець-Подільської філії ВАТ «Хмельницькгаз» або МРЕМ (за вибором виду індивідуального (автономного) опалення) для

отримання технічних умов на облаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання.

7. КП «Міськтепловоденергія», Кам’янець-Подільська філія ВАТ «Хмельницькгаз», МРЕМ за 10-денний строк надають технічні умови заявникам на відключення будинку (квартири) від мереж ЦО і ГВП, облаштування індивідуальної  системи теплопостачання та акти перевірки технічного стану димових і вентиляційних каналів, отримані у ЖЕП (ОСББ, ЖБК), лише після їх

оплати. Отримання технічних умов не дає права заявнику на початок проведення будівельно-монтажних робіт. Збирання технічних умов може виконуватися безпосередньо заявником або, відповідно до договору, проектною чи проектно-монтажною організацією.

8. Після отримання технічних умов та акта перевірки димових і вентиляційних каналів заявник за власні кошти замовляє виготовлення проекту індивідуального теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

9. Проект виконує проектна або проектно-монтажна організація, яка має відповідні ліцензії, на підставі договору із заявником.

10. Разом із проектом індивідуального (автономного) теплопостачання надаються:

– проектні рішення щодо опалення місць загального користування у будинку;

– технічні рішення із розрахунками щодо реконструкції існуючої системи теплопостачання: перенесення транзитних стояків, їх ізоляція, можливе перекладання розподільних трубопроводів, стояків, заміна дросельних діафрагм, елеваторів, теплолічильників тощо;

– теплові навантаження місць загального користування;

– розраховані теплові навантаження будинку;

– технічні рішення з перерахунку та заміни внутрішньобудинкових систем газо- та елек-тропостачання.

11. Відключення приміщень від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представників ЖЕП (ОСББ, ЖБК), КП «Міськтепловоденергія» та власника, наймача (орендаря) квартири (нежитлового приміщення) або уповноваженої ним особи.

Роботи з відключення будинку від мереж ЦО і ГВП виконуються заявником за власні кошти і тільки у міжопалювальний період – до 25 вересня поточного року.

Технічний нагляд за виконанням робіт із відключення від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП покладається на КП «Міськтепловоденергія».

Роботи з підключення до електро- або газових мереж виконуються фахівцями ВАТ «Хмельницькгаз» або МРЕМ відповідно.

Технічний нагляд за виконанням робіт з облаштування індивідуального (автономного) опалення покладається на КП «Служба єдиного замовника».

12. Після завершення робіт КП «Служба єдиного замовника» складає акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП і за

10-денний термін через секретаря Комісії подає його до Комісії на затвердження.

13. Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії секретар Комісії оформляє протокол.

Прийняте рішення Комісії є підставою для перегляду умов договору про надання послуг із централізованого теплопостачання для заявника разом із КП «Міськтепловоденергія».

14. Для виконання робіт з підготовки внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП до опалювального сезону після відключення приміщення від мереж його власник, наймач (орендар) зобов’язаний надавати представнику КП «Міськтепловоденергія» можливість доступу до транзитних трубопроводів, відповідно до порядку їх технічного огляду, встановленого Правилами утримання житлових будинків і прибудинкових територій, затвердженими наказом №76 Держжитлокомунгоспу України 17.05.2005 р.

Прес-служба міськради.