Четвер, 07 Липня 2022 р.
22 Липня 2011

НАЛЯКАЛИ ПРЕЗИДЕНТОМ

СмотричТиждень тому увагу перехожих привернула діяльність на території занедбаного та напівзруйнованого приміщення універмагу «Смотрич», що вже який рік зустрічає гостей Старого міста порожніми віконницями, браком даху та похиленим зеленим парканом. За допомогою крана на одну зі стін будівлі робітники натягували величезну зелену сітку (певно, під колір паркану).

Ми вже писали, що власником будівлі 2005 р. стало київське ТОВ «Ріелті Сіті», яке планувало після здійснення робіт із відтворення історичної забудови пристосувати будівлю під готельно-розважальний комплекс, та, розібравши дах будинку і не провівши консерваційних робіт, власники так і залишили нерухомість на волю вітрів, дощів і невблаганного часу, котрі й довершили справу руйнації. Листи з проханням пришвидшити роботи, які надсилав недбалим власникам відділ охорони культурної спадщини міського управління містобудування, залишалися без відповіді, як і пропозиції вдатися до сучасних засобів облагородження розвалюх і довгобудів декоративними сітками.

І ось, нарешті, справа зрушила з місця. Про те, хто виконує роботи з встановлення сітки, ми поцікавилися у головного спеціаліста відділу охорони культурної спадщини міського управління містобудування та архітектури Ірини ДЯКОВСЬКОЇ.

– Власники обіцяли прикрити будівлю декоративною сіткою цього року. Та час минав… Тож в одному з листів ми натякнули їм на можливий приїзд до нашого міста на освячення собору Олександра Невського Президента Віктора ЯНУКОВИЧА. Мабуть, це і відіграло свою роль, – повідомила Ірина Станіславівна.

Залишається сподіватися, що робіт із натягування сітки на руїну не буде припинено на півдорозі, як попередніх реставраційних, і справа не обмежиться лише однією стіною.

Щодо ще однієї суперрозвалюхи міста – готелю «Україна», то, за словами Ірини ДЯКОВСЬКОЇ, на прохання міської влади подбати про свою нерухомість, хоча б замінити паркан та обтягнути будинок декоративною маскувальною сіткою,  власники готелю – київське ТОВ «Європа-2002», – на жаль, не реагують. Замість сітки на стінах «України» поки що висить красномовна вивіска «Продається»…