Неділя, 03 Липня 2022 р.
11 Листопада 2011

З ЛЕГКОЇ РУКИ ПОЧЕСНИХ

Станіслав БАРБАРУКА9 листопада на вул.Соборна було урочисто висаджено перші 15 кленів, що мають закласти початок подальшому озелененню цієї вулиці. 

Минулого тижня «ПОДОЛЯНИН» писав про те, що міська влада по-іншому поглянула на стан озеленення центральної частини міста і вирішила замінити старі дерева на модні нині кулеподібні клени. 

Почали з вулиці Соборної. Враховуючи те, що початок алеї закладали навпроти міськвиконкому, право посадити перші дерева надали найповажнішим кам’янчанам, зокрема, почесним громадянам міста: Василю АНДРЕЄВУ, Борису ЛІПМАНУ, Станіславу БАРБАРУКУ, Володимиру КРИЛОВУ, Тамарі СОСНОВ­СЬКІЙ, Анатолію ШЕВЧУКУ, Миколі РОЗБАМУ, Валентині ВОЛОШИНІЙ. До благої справи долучилися голова міської орга­нізації ветеранів Леонтій РОГАЛЬ, президент депутатського клубу Анатолій КАЧУРОВСЬКИЙ, ректор К-ПНУ ім.Огієнка Олександр ЗАВАЛЬНЮК, чемпіонка світу з гирьового спорту серед жінок і юніорок Марина МУРИНЕЦЬ, чемпіон України з панкра­тіону серед юнаків Денис ЧЕРНОГУБ. Із трьох запрошених міських голів (Михайла АНОСОВА, Анатолія КУЧЕРА та Михайла 

СІМАШКЕВИЧА) прийшов тільки діючий. Але вулиця Соборна не маленька, кленів там ще висадять чимало, тому використати своє запрошення зможуть і відсутні з різних причин почесні громадяни міста, і решта міських голів, що очолювали Кам’янець із часів незалежності, в тому числі Олександр МАЗУРЧАК та Анатолій НЕСТЕРУК. 

Ще перед початком висаджування дерев Михайло Євстафійович розповів про історію не тільки самої вулиці Соборної, але й історію її озеленення. Давня назва вулиці, сформованої після відкриття 1874 р. мосту на Новий план, Лагерний провулок. На початку ХХ ст. провулок став вулицею Олександрівською – на честь собору Олександра Невського. Саме на місцезнаходження собору орієнтувався 1992 р. і міськвиконком, коли надавав вулиці нове ім’я – Соборна (до того вона була вулицею Котовського). Дерева тут заклали у 1962-1964 рр. Через 10 років почалось озеленення нинішнього майдану Відродження, а 1982 р. біля адмінбудинку міськради висадили ялини.

Нинішні ж кулеподібні клени закуплені в приватному господарстві Дунаєвецького району (вартість одного клена – 270 грн.). Кошти виділені не з міського бюджету, а з фонду відновлення озеленення.

Координатор проекту «Соборний гай» – заступник міського голови Сергій БАБІЙ, організаційне забезпечення – департаменту ДЖПДІ (Сергій СЕРЕДЮК), виконує роботи КП «Комбінат благоустрою» (Євгеній ОБОДОВСЬКИЙ).

А 10 листопада в місті з’явилася ще одна незвичайна алея: міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ, начальник управління МВСУ в Хмельницькій області Сергій ШУТЯК разом з найкращими представниками студентської молоді міста прикрасили сквер «Гунські криниці» 13-ма саджанцями сакури.