Неділя, 14 Серпня 2022 р.
11 Січня 2013

ОЗБРОЇЛИСЬ БУРАНОМ ТА ЕЛЕКТРОВІНИКАМИ

ОЗБРОЇЛИСЬ БУРАНОМ ТА ЕЛЕКТРОВІНИКАМИЦьогорічні заметілі, як ніколи, продемонстрували, що проти снігу не попреш. Хіба лише важкою артилерією. Міська влада намотала це на вус і зробила висновок, що без машини, яка б долала високі снігові замети, не обійтися. 8 січня під час виїзного брифінгу посадовці похвалилися, що в Кам’янці-Подільському нещодавно таки з’явилася така техніка. Більше того, міський бюджет фактично не витратив на це жодної копійки.

Снігоочисний комплекс «Буран», що може розчищати сніг завтовшки понад півтора метра, придбав директор ТОВ «Світязь» Олександр БОРЕЙКО та безкоштовно надав його для потреб міста.

– Коли обговорювалася проблема снігових заметів, Олександр Вікторович, який є членом виконкому, погодився допомогти з її вирішенням, – каже міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ. – Він через знайомих із Житомира знайшов і за власні кошти придбав сніго¬прибиральний комбайн на базі 131-го ЗІЛа, котрим військові розчищають аеродроми. Тепер Кам’янець успішно використовує цю машину. Раніше при снігопадах наші мости завжди розчищалися в останню чергу. Сьогодні, як бачите, вони розчищені, і це було зроблено за 40 хвилин. Якби ми залучали грейдери, то на це стовідсотково пішла б ціла ніч.

За словами Михайла Євстафійовича, цей «снігожер» не тільки потужний у боротьбі із заметами, а ще й економний. Якщо, для прикладу, військовий БАТ бере ОЗБРОЇЛИСЬ БУРАНОМ ТА ЕЛЕКТРОВІНИКАМИ120 л солярки за годину роботи, то він – лише 20. Проблема тільки в тому, що для приборкання такої техніки потрібні спеціальні навички. Тому міська влада працює над тим, аби повністю підготувати до роботи машину та спеціаліста, який міг би нею керувати.

Поки велетенський «Буран» готують до засніжених автодоріг, на тротуарах центральної частини міста працює зовсім дрібна, але не менш спритна тех¬ніка – так звані електричні віники.

– Прибиранням тротуарів займається окрема спецгрупа, яка виграла тендер, – це працівники підприємства «РА-плюс», – коментує заступник міського голови з комунальних питань Сергій БАБІЙ. – Вони розпочали роботу на Соборній і рухаються в напрямку ринку.