П'ятница, 19 Серпня 2022 р.
15 Березня 2013

ЗБУДУВАЛИ І БУДЕМО БУДУВАТИ

Вже понад місяць «ПОДОЛЯНИН» у рубриці «Звітуємо перед громадою» друкує розповідь міського голови Михайла СІМАШКЕВИЧА про виконання своєї передвиборчої програми, яка має 14 позицій.

Сьогодні мер міста ділиться думками щодо реалізації програм будівництва соціального житла.

Нагадуємо, що кам’янчани, котрі матимуть раціональні пропозиції щодо вдосконалення роботи міської влади в тому чи іншому напрямку, можуть викласти їх у письмовому вигляді та занести до редакції нашої газети. Ми

передамо думку громади міському голові.

«РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМ БУДІВНИЦТВА СОЦІАЛЬНОГО ЖИТЛА»

Михайло СІМАШКЕВИЧ«Забезпечення кам’янчан житлом – одне із найактуальніших завдань міської влади. В місті необхідно реалізовувати програму соціального житла, використовуючи новий ефективний фінансово-інвестиційний механізм доступного житла. 

Загалом будівництво соціального житла відбувається по всій Україні з ініціативи Президента. Мета цього проекту полягає в наданні громадянам кредитів під 2-3% річних, тоді як більшу частину відсоткових платежів покриватиме держава. Однак реалізація цієї програми в усіх містах відбувається по-різному.

В Кам’янці сьогодні міська влада спільно із будівельними компаніями активно співпрацює в рамках реалізації вищезазначеного проекту. Хочу зауважити, що програма будівництва (придбання) доступного житла, в тому числі здешевлення вартості іпотечних кредитів, дає змогу активізувати ринок житлового будівництва, підвищити рівень забезпечення громадян житлом і покращити житлові умови мешканців міста. Сімей, які перебувають у черзі на житло, сьогодні в нас 3800, і перша сім’я в очікуванні з 1974 року. Маю надію, що «Доступне житло» покращить ситуацію не лише в Кам’янці, а й в інших регіонах нашої країни.

Приємно, що Кам’янець-Подільський нині займає перше місце в Україні за кількістю оформлених пільгових кредитів за програмою «Доступне житло». В нашому місті з часу її реалізації здано 20 квартир, загалом по області – 55, а по країні – 1200.

ЗБУДУВАЛИ І БУДЕМО БУДУВАТИПопри те, що наше місто тримає першість, 2012 року темпи розвитку житлового будівництва дещо знизились. Основними проблемами стали зменшення обсягів інвестицій і низька активність на ринку нерухомості. Проте сподіваюся, що проекти, заплановані на майбутнє в рамках «Доступного житла», все-таки будуть реалізовані. 

Зокрема, до програми здешевлення вартості іпотечних кредитів 2012 року в місті включено 3 об’єкти: багатоквартирний житловий будинок на вул.Пушкінська, 68-квартирний 9-поверховий житловий будинок із вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул.Чехова, 45 та 12-квартирний житловий будинок на вул.Замкова, 1.

Крім того, варто зауважити, що 15 лютого на нараді з питань організації будівництва доступного житла в регіонах у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України обговорювалось питання створення мікрорайону доступного житла в Кам’янці-Подільському, на Торговій площі, 1 – вул.Суворова, 44. 

Також нещодавно на одній із нарад забудовників декілька фірм проявили бажання долучитись до участі в програмі «Доступне житло». Так, презентували свої об’єкти будівельні організації «Рокор», ПП «Віват» і «Будмонтажсервіс», які можуть бути використані для вищезазначеної програми. Якщо раніше будівництво в рамках проекту на вул.Пушкінська, 44а здійснила лише одна фірма – «Рокор», то цього року кількість фірм, які хочуть долучитися до будівництва соціального житла, збільшується. Відповідно збільшиться і кількість квартир.

Окрім цього, є надія, що незабаром вирішиться питання з будинком на Нігинському шосе, 1а теж на користь соціального житла. Це було б найбільшою радістю для мене, адже тоді ми мали б змогу надати квартири 72 сім’ям, які щодня живуть в очікуванні дива.

Резюмуючи, додам, що сьогодні в людей, які упродовж багатьох років чекали на житло, з’явився шанс його таки отримати. Ситуація, звісно ж, ускладнюється тим, що за роки перебування України в стані розбудови кількість жителів, які потребують соціального житла, значно збільшилася. Адже питанню надання квартир приділялось мало уваги. Проте, на щастя, сьогодні маємо програму, яка допоможе зробити певний поступ уперед.

Міський голова

Михайло СІМАШКЕВИЧ».