Вівторок, 09 Серпня 2022 р.
19 Квітня 2013

МІСЬКИЙ ГОЛОВА ЗВІТУВАВ З ТЕЛЕВІЗОРА

МІСЬКИЙ ГОЛОВА ЗВІТУВАВ З ТЕЛЕВІЗОРАОсновним питанням сесії міської ради, яка відбулась 16 квітня, став звіт міського голови Михайла СІМАШКЕВИЧА про діяльність виконавчих органів міської ради за 2012 р. Зазвичай традиційні півторагодинні звіти мерів наводили на депутатів усіх каденцій сонливість і нудьгу. Цього ж року їм не довелося куняти під монотонний голос доповідача: звіт був викладений у вигляді динамічного 9-хвилинного відеоролика. Ті, хто бажає ознайомитися з торішніми звершеннями міської влади, зможуть переглянути відеозвіт на сторінці Михайла Сімашкевича в соцмережі Facebook. А ми в традиційній рубриці «Звітуємо перед громадою» повідаємо, про що розповів депутатам «голос за кадром», тобто друковану версію звіту мера міста:

«Отож, згадаймо, яким він був, рік двадцять дванадцять, для Кам’янця-Подільського? Попри фінансові негаразди, політичні перипетії, Кам’янець протягом року жив повноцінним і яскравим життям. Місто за цей рік стало ще красивішим і впорядкованішим.

Почну з найприємнішого: за минулий рік у пологовому будинку народилися одна тисяча сто вісім немовлят, серед новоспечених батьків – багато наших з вами друзів і колег. І наша мета – забезпечити гідне й щасливе життя маленьким кам’янчанам.

Повертаючись до реалій, зазначу, що, незважаючи на недофінансування бюджету в сумі

37 млн., ми не чекали покращень у країні чи просто «манни небесної», а щодня наполегливо працювали. Завдяки участі в різних програмах, які пропонували державні та недержавні структури, нам вдалося додатково залучити близько 70 млн.грн.

Цьогоріч, як ніколи, кам’янчани, об’єднавшись в одну дружню родину, довели, що самобутність і духовність, доброта і співпереживання – це ті риси, які за жодних обставин, умов і часів не викоріняться з роду наших дідів-прадідів, котрі життя віддали за те, аби Кам’янець жив. Таким патріотам я сьогодні вдячний, адже саме вони своєю працею, фінансовою підтримкою робили все можливе для покращення життя в нашому місті.

Отже, комунальне господарство. Незважаючи на шквал критики окремих людей, багато чого по собі залишить Кам’янець-2012 для нащадків.

В одному – тепер уже найпривабливішому куточку нашого міста – Лебединому озері облаштовано Алею закоханих, встановлено зручні лавочки, міні-фонтани. А чого лише вартий впорядкований Центральний парк, де щодня відпочивають сотні містян! Тут започатковано проведення музично-ігрових свят для найменших жителів міста.

За цей рік проведено благоустрій на 15 дитячих майданчиках. Було зроблено ремонт вулиць Північної, Драгоманова, Хмельницького шосе. Облаштовано низку тротуарів на вулицях Соборній, Огієнка, Шевченка, поруч із корпусом історичного факультету національного університету, в селищі цукрозаводу, зроблено «Місток єднання» від Лебединого озера до центру парку.

Багато хто не вірив у життєздатність перехресть з бруківки, які не лише естетично привабливі, але й зручні, проте вони цілком прижилися. Легеневу частину Кам’янця теж було реконструйовано. За минулий рік висаджено понад 100 саджанців кулеподібних кленів, 50 магнолій, 50 сакур та інших молодих дерев.

До початку жовтня в Кам’янці-Подільському облаштовано близько сотні доступних з’їздів для кам’янчан з обмеженими можливостями, встановлено звукові світлофори. Зроблено перший крок до забезпечення міста громадськими вбиральнями.

Загалом робота комунального господарства не помічається нами, коли ми безперебійно отримуємо воду, газ і тепло. Незважаючи на критичні ситуації з лімітами на газ, ми все одно змогли сповна забезпечити наших людей усіма життєво важливими послугами. А дбаючи про день завтрашній, ми модернізували системи водопостачання та водовідведення, виконали капремонт мереж, реконструкцію систем теплопостачання, первинного та вторинного відстійників, замінили старе насосне обладнання, 64 одиниці запірної арматури, вирішили питання заміни центрального каналізаційного колектора.

Також завершено будівництво нової автоматизованої котельні на вул.Князів Коріатовичів, 56, додатково встановлено 2 чергові когенераційні установки. Маємо сьогодні нову автоматизовану диспетчерську, яка дозволяє в режимі он-лайн відслідковувати, як працює обладнання, змінювати при потребі налаштування.

Вперше за багато десятиліть каналізовано вул.Вірменську в Старому місті, розпочато роботи з реконструкції вул.Зарванської.

Ми спільно затвердили «Енергетичний план», який визначає, як у подальшому розвиватиметься теплова енергетика, які реформи необхідні для того, аби ця галузь йшла в ногу з часом, і найголовніше – щоб у найближчі 20 років кам’янчани не знали проблем з теплом і гарячою водою.

Нарешті затверджено Генеральний план забудови міста. Попри незначні обсяги житлового будівництва, 20 сім’ям надано квартири згідно з Державною програмою «Доступне житло». З початком нового 2013 р. ще три родини отримали омріяне житло.

Минулого року регулярно здійснювали пасажирські перевезення 234 приватні мікроавтобуси, а також 9 комунальних, які 7 разів на тиждень безкоштовно перевозили соціально незахищені верстви населення. Сьогодні, маючи певне державне недофінансування, ми скоротили години щоденного проїзду, але на численні прохання пільговиків, відновили безкоштовні перевезення у вихідні дні.

Економіка міста – одна з найважливіших галузей, що забезпечує не лише наповнення міської скарбниці, але й надає робочі місця. З 2010 р. у промисловості міста спостерігається позитивна тенденція нарощування обсягів виробництва і реалізації продукції. Найбільших темпів зростання обсягів досягли: НТК «Завод точної механіки», «Металоприлад», «Поділля-гіпс», «Молд», «Гіпсовик», УТОГ.

Створювати нове та дбати про існуюче при мінімальному фінансуванні – це те надскладне випробування, яке ми гідно витримали. Як результат, нові об’єкти, а разом з тим і нові робочі місця. Фактично торік введено в дію

2,5 тис. робочих місць. Концентрувались усі зусилля, аби бажанням підприємців, що вирішили будуватись у Кам’янці, не завадили жодні бюрократичні складові.

Якщо говорити про медицину, то й тут маємо непогані результати. Насамперед, крім виділених бюджетних коштів, що складали близько 7 млн.грн., для покращення надання медичної допомоги додатково було залучено ще

3 млн.грн.Придбано сучасні апарат ультразвукової діагностики і рентгенапарат, фіброгастроскоп, ендоскопічну відеосистему, автоклав. Проведено капітальні ремонти 

і реконструкції на суму понад 1 млн.грн. Вдалося самотужки вирішити і гостре питання з недофінансуванням пільгових рецептів для учасників та інвалідів вій-

ни. Необхідна сума складала 65 тис.грн., і лише наше місто, завдяки спонсорам, допомогло цим людям.

Також протягом року відкрито 2 нові амбулаторії сімейної медицини. Сьогодні їх уже 10, майже у кожному мікрорайоні нашого міста. Крок за кроком втілюється в життя благодійний проект «Відремонтуймо огорожу міської лікарні!». Дякую всім, хто долучився до цієї необхідної справи.

Освіта – одна з тих галузей, що потребує найбільшої уваги та підтримки з боку влади, меценатів і громадських організацій.

Насамперед хочеться порадіти, що вперше за останні 10 років нам вдалося повернути в комунальну власність приміщення дитячого садка. Сьогодні, дякуючи зусиллям багатьох людей, завершуються останні ремонтні роботи з відкриття дитячого навчального закладу європейського зразка.

І в цій сфері не обійшлося без спонсорів і добрих людей. Майже кожна школа отримала позапланову фінансову підтримку: десь фасад чи дах ремонтували, комусь з технікою допомогли, іншим з облаштуванням місць відпочинку та спортмайданчиків.

Щиро раділи в незабутній рік «Євро-2012» не лише футбольним досягненням, але й перемогам наших юних, цілованих Богом кам’янчан. Не менше захоплення викликали звершення педагогів, професіоналів своєї справи.

Грандіозною подією минулого року стало відкриття дитячої спортивної школи, що на Васильєва, 15, а також спортивного майданчика європейського зразка для молоді. Спілкуючись із молодими людьми нашого міста, відчуваю великий потенціал, запал та енергію, які потрібно спрямувати в правильне русло. Замість того, щоб говорити, треба створювати умови, де б вони могли самореалізовуватися. Я завжди підтримую всі молодіжні ініціативи.

Не можу не назвати наших спортсменів, які мають не лише всеукраїнські перемоги 2012 року, але й світові. Кращих промоутерів Кам’янця-Подільського годі й шукати: Олена Козлова, Марина Муринець, Віталій Трушев, Віталій Добровольський, Георгій Зантарая, Іванна Макуха, Ірина Кіндзерська.

Культурно-мистецьке життя вирувало невпинно впродовж усього 2012-го.

10 фестивалів, трійка яких увійшла до сотні найкращих подій України, 180 тисяч туристів, десятки виставок та інших культурних заходів. Серед неприємного – невирішене й досі питання реставрації Нової Західної башти.

Наше місто взяло участь у чотирьох всесвітньо відомих масштабних виставках, де ми презентували та популяризували Кам’янець. Активно велася робота щодо навчання та перепідготовки кадрів у сфері туристичного напрямку.

Ну й історичним торішнім кадром залишаться вибори до Верховної Ради України. Ми отримали свого депутата-мажоритарника – Володимира Мельниченка.

Підсумовуючи, скажу: щоденно, із 6.00 до 22.00, двері мого кабінету були відчинені для кожного мешканця нашого міста. Систематично спілкуючись з ними у соцмережах, на прийомах громадян, телефонних лініях, у прямих ефірах, я розумів, що люди довіряють нам, чекають підтримки та захисту чи то в родинних питаннях, чи після пожежі в будинку, в невиліковній хворобі рідного, а інколи вони бажають лише уваги та людяності.

Тож вкотре закликаю всіх не гратися в політичні забавки. Кому вони цікаві, нехай їдуть за цим до столиці. А тут, у Кам’янці, давайте дбати про сьогодення, майбутнє наших дітей, розбудову міста, бо немає нам чого ділити під небом одним та Богом єдиним».