Вівторок, 09 Серпня 2022 р.
17 Травня 2013

КАМ’ЯНЕЦЬ ТЕПЕР БЕЗ ГАРЯЧОЇ ВОДИ

13 травня Кам’янець-Подільська філія ПАТ «Хмельницькгаз» відключила котельні КП «Міськтепловоденергія» від газопостачання. Відповідно підприємство припинило подачу гарячої води для всіх категорій споживачів. Причиною цього стала відсутність лімітів на газ на травень 2013 р. А це, у свою чергу, спричинено несвоєчасністю розрахунків за блакитне паливо перед НАК «Нафтогаз України», яка вимагає 100% погашення боргів.

Заборгованість за газ виникла через те, що, за станом на 13 травня, населення заборгувало КП «Міськтепловоденергія» близько 8 млн.грн., бюджети різних рівнів – 7,5 млн.грн., несвоєчасно погашені пільги та субсидії – 2,5 млн.грн. Найбільшою проблемою є те, що досі з Держбюджету не відшкодовано різни-ці в тарифах, яка на сьогодні складає 25,2 млн.грн. Хоча є Постанова Кабміну №167, що зобов’язує проводити такі відшкодування щомісяця. Варто акцентувати увагу на тому, що КП «Міськтепловоденергія» не має власних боргів, а держава заборгувала значну суму підприємству.

НАК «Нафтогаз» відмовляється брати до уваги всі ці чинники, тому місто залишилося без гарячої води. В такій же ситуації опинилися майже всі теплопостачальні організації України.

Наразі керівництво міста та підприємства намагаються вирішити цю ситуацію, проводяться переговори. Вже досягнуто перших результатів – завдяки втручанню народного депутата України Володимира Мельниченка вдалося домовитися про часткове виділення лімітів для котельні на вул.Князів Коріатовичів, 56, де працюють когенераційні установки. Завдяки цьому, гарячу воду зможуть отримувати лікарні, пологовий будинок і частина мешканців Жовтневого.

Переговори тривають і надалі. Можливо, ситуація вирішиться упродовж тижня. Адміністрація підприємства просить вибачення за тимчасові незручності.

Прес-служба КП «Міськтепловоденергія».