Вівторок, 09 Серпня 2022 р.
2 Серпня 2013

МІНІСТРА НЕ ДОЧЕКАЛИСЯ – ЖАЛІЛИСЯ ЗАСТУПНИКУ

1 серпня з робочою поїздкою до Кам’янця-Подільського прибув довгоочікуваний гість – заступник міністра аграрної політики та продовольства Олександр СЕНЬ, якого супроводжували заступник голови Хмельницької ОДА Володимир ГАЛИЩУК

Олександр СЕНЬі начальник департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег СТРІЛЕЦЬКИЙ.

Оглянувши 8 районів Хмельниччини, поважні візитери з області й столиці прибули до нашого міста, аби провести обласну нараду із господарниками краю. Тема для розмови цілком очікувана: стан справ в агропромисловому комплексі та перспективи його розвитку, однак деякі виступи були для багатьох сюрпризом.

Так, один із фермерів заявив, що така структура, як Державна сільськогосподарська інспекція України, взагалі є зайвою, бо тільки заважає працювати господарникам.

– Знаєте, якої б племінної породи не була корова, чим би її не годували, але якщо на неї крикнути, я вже не кажу, щоб її вдарити батогом, вона вам молока не віддасть ніколи! Так і у нас: сільськогосподарська інспекція так махає кулаками над аграріями, що мені взагалі не зрозуміло, навіщо її створювали. Річ у тім, що ми більше як два роки не можемо зареєструвати жодного договору, а приїжджає інспекція і виписує штраф або припис на заборону використання земель. Особисто в мене 50 га поля заростають бур’янами через таку роботу. Я вас запевняю, що зменшення валової продукції області щонайменше на 10% залежить тільки від цієї інспекції. То навіщо нам структура, що ріже гілляку, на якій сидить?

– А до чого тут інспекція, якщо ви не можете оформити договорів? – став у оборону начальник Державної інспекції сільського господарства в Хмельницькій області Олександр ЦАРЕНКО. – Адже якщо ви не використовуєте землі, то ви й не платите податків державі. І припис вам написали не для того, аби ви не використовували землі, а для того, щоб оформили документи.

Крім цієї проблеми, до заступника міністра зверталися по пораду й щодо багатьох інших, котрі наразі болять Хмельниччині. Насамкінець заступник міністра резюмував свої враження від зустрічі й нашого краю:

– Я задоволений цією поїздкою, бо їду звідси з двома приємними відчуттями. По-перше, переконався, що люди тут розуміються на тому, що роблять, і, по-друге, вони бачать шлях уперед, незважаючи на те, що в селі легко ніколи не буває.