Неділя, 07 Серпня 2022 р.
14 Березня 2014

«ЕКСТРЕНА» ПОДІЛИТЬСЯ НАДЛИШКОМ МЕДИКАМЕНТІВ

Багато найменувань ліків вартістю в декілька сотень тисяч гривень станція екстреної медичної допомоги незабаром подарує лікарням. Такий перерозподіл медикаментів відбудеться згідно з наказом, отриманим 5 березня від департамен-ту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації.

– Ще минулого року ми отримали стільки ліків, що навіть змушені були виділити окремі кімнати для їх складування, – каже головний лікар станції Мирослав КОЛОМИЙ. – Для прикладу, на рік для роботи нам потрібно 200-250 флаконів фізрозчину, а дали їх понад 2 тисячі штук. Багато медикаментів було й по наших підстанціях, у тих же Чемерівцях, Дунаївцях. Ми одразу почали бити тривогу, адже ліки мають термін придатності. А серед них є й такі, що треба використати цього року, скажімо, нозин, одна ампула якого коштує 92 гривні.

Тому слідом за щедрим надходженням станція нарешті дочекалася й зваженого наказу «Про перерозподіл медикаментів для надання екстреної допомоги». Рахункова палата Верховної Ради провела перевірку, після якої дала свої рекомендації Міністерству охорони здоров’я. Були розроблені спеціальні списки, в яких розписали, яка підстанція, скільки й чого має передати лікарням.

Кам’янець-Подільська станція ЕМД передасть ліки в районну лікарню та міське управління охорони здоров’я. Зі слів начальника управління Юрія ПЛИВАНЮКА, медикаменти на суму понад 200 тис.грн. будуть розподілені в лікарню та частково в амбулаторії.