Неділя, 14 Серпня 2022 р.
18 Квітня 2014

ЯК МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ПЕРЕЖИВ «КАТАРСИС»

Процес так званого повернення довіри громади не обминув і кам’янецьку Феміду. Після того, як постмайданівський закон, покликаний реформувати судову систему, обезголовив Кам’янець-Подільський міськрайонний суд, його судді 14 квітня обирали нового очільника. Та, перш ніж таємно поставити галочку в бюлетені, їм довелося вислухати думки кам’янчан, яким не бракувало ні емоцій, ні відвертості.

Переобраний голова суду Роман САВЧУКСвоєрідну альтернативу люстрації однієї з гілок влади запропонував Закон України з гучною назвою – «Про відновлення довіри до судової системи України». Саме він 11 квітня і припинив повноваження голови міськрайсуду Романа САВЧУКА та його заступників Ярослава ВОЄВІДКА і Володимира ЧЕРЕПАХІНА. Втім пустували посади не довго. Вперше питання про те, хто стане головою суду, вирішувалося не шляхом призначення, а шляхом виборів. До того ж тепер новий голова має зайняти посаду тільки на один рік.

Обирали ж очільника свої з-поміж своїх. Проте не в тісному колі – на збори, крім 15 суддів, завітали й кам’янчани, серед яких були представники громадських організацій, Самооборони і «Правого сектору».

Заштормило в залі засідань уже під час обговорення регламенту – декілька людей вимагали можливості висловитися й не підбирали слів стосовно декотрих суддів. Слово громаді вирішили таки надати, щоправда, після того, як судді запропонували кандидатів на посаду голови. В цьому кріслі бажали бачити екс-голову суду Романа Савчука, а також Анатолія Лисюка, який на той час виконував обов’язки голови, Володимира Черепахіна, Валентину Семенюк та Івана Драча. Самовисуванців на посаду не було, а от зняти свої кандидатури забажали судді Лисюк і Драч.

Присутні ж кам’янчани фактично поділилися на два табори: ті, хто проти судді Савчука на керівній посаді, й ті, хто в унісон підтримали його кандидатуру. До останніх приєдналися представники громадських організацій і «Правий сектор». 

– Я не представляю жодної організації, не знаю жодного судді й взагалі раніше була аполітичною, – каже кам’янчанка Олена Мазій. – Проте мої сини були на Майдані й, дякувати Богу, повернулися живими. Тому сьогодні я хочу сказати: обирайте, кого бажаєте, але знайте, що тепер громада буде слідкувати за кожним вашим кроком.

Після голосування суттєвих кадрових пертурбацій у міськрайсуді не сталося. Більшістю голосів (12 із 15) судді обрали головою Романа Савчука, а його заступниками – Володимира Черепахіна та Людмилу Шевцову.