Понеділок, 15 Серпня 2022 р.
16 Травня 2014

ПЛАТА ЗА ЗАМКОВИЙ. ДРУГА СПРОБА

ПЛАТА ЗА ЗАМКОВИЙ.  ДРУГА СПРОБА12 травня під час засідання позачергової сесії міськради депутати ухвалили рішення, яке призведе до повернення платного проїзду через Замковий міст.

Нагадаємо, що його було скасовано згідно з ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду 15 квітня ц.р. Коли влітку минулого року запроваджувався проект, в мерії пояснювали цей крок необхідністю винайти місцеві кошти для реставраційних робіт історичної пам’ятки. Підштовхнув міську владу той факт, що держава міцно стоїть на позиції «жодної копійки на реставрацію пам’яток», бо навіть не зглянулася на обвалену Ново-Західну башту, не те що на живий, хоч і підмочений міст.

Проте юридично введення плати, напевно, було погано продумано, про що не забула нагадати Феміда. Влада особливо не засмутилася і, сповнена оптимізму, згадала нетлінні ленінські слова про те, що варто піти іншим шляхом. І проторувала його.

Згідно з рішенням сесії «Про організацію роботи Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника з урахуванням просторово-функціонального зонування його території», платний проїзд Замковим повертається, але тепер це буде плата «за в’їзд транспортних засобів на територію частини Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника – комплексу Старого та Нового замків, згідно з історико-архітектурним опорним планом міста Кам’янця-Подільського та просторово-функціональним зонуванням музею».

Через місяць мають відбутися громадські слухання, де обговорюватимуть усі деталі й послухають громаду.

Її голос, до речі, лунав і в сесійній залі. Причому позиції громади розділилися. Ті, хто досі стоїть на Майдані, виступають категорично проти. Їхню позицію, зіславшись на резолюцію Народного віча, зачитав Мирослав МОШАК. А ось ті, хто живе на Підзамчі, виявляється, обидвома руками «за». На сесії їхню позицію озвучила Галина ЛОКАЙ, власниця готелю «Ксенія». За словами Галини Адамівни, підзамчани завжди потерпали від повного або часткового перекриття мосту і дуже зраділи, коли міст відкрили повністю, навіть якщо й за плату.

– За 30 років вперше пішла до нас маршрутка, про що люди вже й не мріяли. Тут сказали, що одна гривня – це грабунок? Грабунок – це коли їхати в об’їзд з витратами в 10 гривень, а всі соціально незахищені верстви населення їздили через міст безкоштовно. Перш ніж подавати до суду на владу, треба було запитати у підзамчан, чи хочуть вони повернення перекриття мосту, – сказала Галина Локай.