Четвер, 11 Серпня 2022 р.
6 Червня 2014

ШКОЛЯРІ В УМОВАХ, НАБЛИЖЕНИХ ДО БОЙОВИХ

Як розібрати та зібрати автомат Калашникова, загасити полум’я, витягнути з дна річки предмет, що затонув, розшукати вибухівку – цим та іншим премудростям учнів місцевих шкіл і студентів філії Національного університету державної податкової служби України навчали понад сотня рятувальників і фахівців Центру розмінування.

ШКОЛЯРІ В УМОВАХ, НАБЛИЖЕНИХ ДО БОЙОВИХВранці 2 червня в рамках масштабної акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» в Старому місті, на берегах Смотрича, фахівці ДСНС розгорнули наметове містечко. У школярів аж очі розбігалися від різноманіття техніки Другого державного пожежно-рятувального загону, екіпіровання саперів, засобів пошуку вибухівок. І головне, що до всього цього дозволяли ще й торкнутися.

Військові сапери повідали про тонкощі професії й наголосили на небезпеці, яку несуть застарілі боєприпаси. Рятувальники ж пишалися можливостями рятувальної техніки та аварійно-рятувального обладнання, не забувши нагадати учням правила безпечної поведінки під час літніх канікул і те, чим може завершитися загравання із вогнем.

Важко було стримати потік охочих проїхатися по річці на бойовій розвідувальній дозорній машині. А після цього школярів частували справжньою солдатською кашею, приготованою рятувальниками на польовій кухні.

– Ми вдячні всім, хто допоміг провести таку масштабну акцію: Центру розмінування, Кам’янець-Подільській філії обласного ремонтно-будівельного підприємства протипожежних робіт, управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради та управлінню освіти. Такі акції дозволяють донести до учнів важливу інформацію щодо елементарних правил поведінки в доступній формі, – підсумував начальник ДПРЗ-2 у Хмельницькій області полковник служби цивільного захисту Олег ІВАНЮК.