П'ятница, 19 Серпня 2022 р.
4 Липня 2014

МИ ЗАЙМАЄМОСЯ НЕ ПОЛІТИКОЮ, А КОМУНАЛЬНИМИ ПОСЛУГАМИ!

Враховуючи напружену ситуацію в суспільстві, пов’язану з підвищенням тарифів на комунальні послуги, в тому числі неодноразові зібрання громадян перед адмінбудинком міськради з вимогою знизити тарифи, 2 липня директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій ГОРДІЙЧУК скликав прес-кон­фе­ренцію.

МИ – ПОЗА ПОЛІТИКОЮ!

МИ ЗАЙМАЄМОСЯ НЕ  ПОЛІТИКОЮ,  А КОМУНАЛЬНИМИ ПОСЛУГАМИ!  На прес-конференції Валерій Григорович зробив таку офіційну заяву: «Звертаюся до всіх політичних партій, громадських організацій і громадян, що бажають заробити собі політичні дивіденди за рахунок нашого підприємства.

Ми – поза політикою. У нас складне виробництво, яке через постійне недо­фінансування часто потерпає від проблем, на котрих дуже легко спекулювати. Попри всі труднощі, ми жодного дня не залишали міста без тепла чи води. Зав­дяки впровадженню енергоефективних заходів постійно дбаємо про економію ресурсів і підвищення якості послуг.

Основним показником цього є звернення споживачів. Три роки поспіль маємо тенденцію до зниження кількості скарг.

Також хотілося б нагадати, що ми працюємо виключно в правовому полі, оцінку нашій діяльності надають компетентні органи.

Всього за 6 місяців 2014 року підприємство вже інспектували 8 разів. Зокрема, з перевіркою в нас були: Державна фінансова інспекція Хмельницької області, прокуратура Ка­м’я­нця-Подільського, Територіальне уп­рав­ління Держгірпромнагляду, ГУ ДСНС, Державна санепідемслужба, НКРКЛ, НКРЕ, Пенсійний фонд. Висновки перевірок позитивні, суттєвих порушень у роботі підприємства не виявлено.

Тому ще раз просимо: давайте не будемо нагнітати атмосферу в місті безпідставними чутками та звинуваченнями».

ТАРИФИ ПІДВИЩИЛИ, ОБІЦЯЮТЬ ПІДТЯГНУТИ СОЦЗАХИСТ

 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (НКРЕ), своєю постановою від 13 червня 2014 р. встановила нові тарифи на теплопостачання, гаряче та холодне водопостачання і водовідведення для населення («ПОДОЛЯНИН» її надрукував у номері від 27 червня).  

– Ця новина викликала посилений резонанс у суспільстві та шквал негативних емоцій, спрямованих на підприємство, – зазначив Валерій Гордійчук. – Хотілося би спростувати чутки про те, що у Кам’янці-Подільському найвищі тарифи в Україні. Це можна перевірити на офіційному сайті Нацкомісії. Щодо тепла, то зі 184-х ліцензіатів Кам’янець-Подільський знаходиться на 134-му місці, а за рівнем тарифу з водопостачання і водовідведення посідаємо 54-ту сходинку зі 122-х ліцензіатів.

– Також некоректно порівнювати наші тарифи з Хмельницькими, – продовжує Валерій Гордійчук. – Там вода береться з підземного озера і не проходить очищення, а нашу дністровську воду потрібно очищати.

З 1 липня держава повністю зняла із себе зобов’язання щодо відшкодування різниці в тарифах для підприємств. Натомість запроваджується нова форма соціального захисту для сімей, які не спроможні сплачувати за економічно обгрунтованими тарифами.

Роз’яснення Міністерства регіонального розвитку, архітектури і будівництва про підвищення тарифів і посилення соцзахисту населення надруковані на стор.15.

P.S. Учора виконком міськради відмінив рішення про житлово-комунальну послугу із централізованого постачання холодної води та водовідведення. Її було введено у березні 2013 р. з таким тарифом – 0,53 грн. за 1 куб.м водопостачання та 0,53 грн. за 1 куб.м водовідведення. Рішення виконкому щодо тарифів на послуги втратили чинність, бо формування тарифів перейшло виключно до НКРЕ.

Нагадаємо, що Нацкомісія своєю постановою з 1 липня встановила економічно обгрунтовані тарифи. Зокрема, за водопостачання 1куб.м холодної води доведеться сплачувати 6,18 грн., а за 1 куб.м водовідведення – 5,27 грн. Разом – 11,45 грн.

За матеріалами прес-служби

  КП «Міськтепловоденергія» підготувала Ольга МІРКОТАН.