Неділя, 07 Серпня 2022 р.
25 Липня 2014

КОГО ТОРКНЕТЬСЯ ТРЕТЯ МОБІЛІЗАЦІЙНА ХВИЛЯ

КОГО ТОРКНЕТЬСЯ ТРЕТЯ МОБІЛІЗАЦІЙНА ХВИЛЯ22 липня народні обранці підтримали Президента Петра ПОРОШЕНКА і втретє мобілізували українців. Такий крок зумовлений поширенням проявів тероризму на території України, що призводить до загибелі мирного населення та учасників АТО на сході держави, а також загрозою нападу з боку Росії.

Нинішня мобілізація триватиме 45 днів і прикликатиме призовників і жінок-військовозобов’язаних з усієї України, які пройшли військовий вишкіл. Саме ними і будуть доукомплектовані ЗСУ, Нацгвардія, СБУ, Державна прикордонна служба, Державна спеціальна служба транспорту, інші військові формування. Це, за словами голови РНБО Андрія ПАРУБІЯ, дозволить додатково привести у бойовий стан 15 бойових частин та 44 частини бойового забезпечення задля потреб оборони.

Не підлягають мобілізації заброньовані співробітники призовного віку; чоловіки, які виховують п’ятьох і більше неповнолітніх дітей; визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я; жінки, які мають неповнолітніх дітей; зайняті постійним доглядом за особою, якщо більше ніхто не може його замінити; народні депутати.

Експерти не виключають, що, можливо, Україною прокотиться четверта, остання, хвиля мобілізації.


МІСТО ОБОРОНЯТИМУТЬ ЗАГОНИ

Відсьогодні загони громадської оборони з’явилися у Кам’янці-Подільському. Їх сформували на базі військкомату, а до створення долучилися органи місцевого самоврядування і виконавчі органи державної влади.

Завдань перед новоствореними загонами чимало. Вони мають забезпечити умови для безперебійної роботи місцевої влади, охороняти важливі об’єкти і комунікації, давати відсіч диверсійно-розвідувальним силам противника, підтримувати правопорядок у містах і селах, організовувати партизанські загони на випадок захоплення територій, підтримувати правовий режим воєнного стану в разі його введення.

Представникам громадської оборони міняти цивільний одяг на військовий не потрібно. Обов’язковим атрибутом для них стане пов’язка білого кольору з написом чорними літерами «ЗГО», яку носитимуть на лівому рукаві.