Субота, 21 Травня 2022 р.
8 Серпня 2014

ЦЕНТР ДОПОМОГИ УЧАСНИКАМ АТО АКТИВІЗУВАВСЯ

ЦЕНТР ДОПОМОГИ УЧАСНИКАМ АТО АКТИВІЗУВАВСЯЗібрати продукти, вчасно доставити необхідні речі, надати моральну підтримку – таке завдання перед собою поставили представники Координаційного центру допомоги військовослужбовцям у зоні АТО, який об’єднав волонтерів з усього міста. До співпраці з організацією долучилися скаутська організація «Пласт», Кам’янець-Подільська самооборона Майдану, «Клуб юних миротворців», жіноча сотня та члени Громадської ради. Координує діяльність центру Роман БРАЕСКУ-СЕМЕНИШИН.

Нещодавно організація надала близько 120 тис.грн. батальйону територіальної допомоги «Хмельниччина», і це не рахуючи продуктів і речей, які принесли люди.

– Я не очікував, що кам’янчани настільки допомагатимуть, – розповідає волонтер Володимир, який відвозив допомогу в зону АТО. – Люди надали чимало речей, самостійно завантажили продукти до автомобіля. Вже на місці кожен військовий персонально отримав допомогу та передачу від рідних.

Що стосується харчування, то ми налагодили перевезення так, що раз на 2 тижні постачаємо продукти. До речі, медикаментами та обладнанням для первинної допомоги хлопці теж забезпечені. Начальник медичної служби мав велике прохання, щоб люди не передавали все підряд, а надавали ефективну допомогу.

Наразі організація готова приймати допомогу в різних точках міста. На проспекті Грушевського розміщений інформаційний намет, у якому підтримують не лише військовослужбовців, але й переселенців зі сходу, яких сьогодні у Кам’янці 35 осіб. У місті будуть встановлені мобільні намети координаційного центру. Волонтерів організації можна буде ідентифікувати за певними ознаками: бейджиками, формою тощо.

Нині свою діяльність представники центру спрямовують на таке: допомагають 7 Хмельницькому батальйону територіальної допомоги, Центру розмінування, 11 окремому понтонно-мостовому батальйону і військовим, які розкидані по різних частинах.

– Щотижня ми доповідатимемо, куди, що і в якій сумі було відправлено, аби викорінити в громади недовіру до тих, хто виконує волонтерську роботу, – зазначив Роман Браеску-Семенишин. – Адже чим більше люди будуть проінформовані, тим більше допомагатимуть.

Сьогодні Координаційний центр допомоги військовослужбовцям у зоні АТО готує офісне та складське приміщення, яке розміщуватиметься на території ЗОШ №2. Рідні військових, які перебувають у зоні АТО, можуть звертатися по допомогу за номером телефону: 096-019-0803.

Отримати консультацію можна й за телефонами:

067-525-9905 – В’ячеслав, керівник напрямку допомоги військовослужбовцям, які проходять службу в різних частинах ЗСУ;

067-962-1470 – Тетяна, координатор допомоги 7 Хмельницькому батальйону територіальної допомоги;

096-220-5688 – Дмитро, координатор допомоги Центру розмінування;

097-954-5465 – Роман, керівник центру допомоги військовим у зоні АТО.

Тетяна ХОПТЯР.