Середа, 25 Травня 2022 р.
5 Вересня 2014

НА НАС ЧЕКАЮТЬ ТЕМНІ ВЕЧОРИ

Кам’янчанам варто готуватися до вечорів при свічках, як це було у 90-х.

Через військові події на сході України держава змушена економити на електроенергії. Як пояснюють у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, вимикати електрику потрібно, аби країна економила на паливі та гідроресурсі. Тому для кожної області встановлено конкретні ліміти потужності, і, в разі їх перевищення, в дію будуть введені графіки аварійних відключень, які Міненерго вже погодило. Відповідно до графіків, населенню планують щодня вимикати світло на чотири години. Найімовірніше, це відбуватиметься в пікові години споживання електроенергії – з 9.00 до 12.00 та з 20.00 до 22.00. Щоправда, коли саме готуватися до темряви, не повідомляють.

Новину про те, що по декілька годин на день можемо залишатися без благ цивілізації, активно обговорюють і жителі Кам’янеччини. Директор міського РЕМ Борис ЧОРНИЙ запевнив, що поки жодних розпоряджень про відключення зверху не надходило. Підприємство продовжує працювати в безперебійному режимі. А про електричні «сюрпризи» обіцяє повідомляти у міру надходження офіційних розпоряджень.  

Й поки ці папірці дістануться до місця призначення, містяни вже починають скуповувати свічки та потужні ліхтарики. І якщо ці речі обійдуться в більш-менш підйомну суму, то багатьох непокоїть доля побутових приладів, які можуть «накритися» від стрибка напруги під час вмикання електроенергії. Від цього можуть убезпечити лише стабілізатори напруги, ціна на які коливається в межах від двох сотень до захмарних трьох-чотирьох тисяч гривень (у залежності від потужностей квартири чи будинку). Тож економія електрики може влетіти в чималу копійку. 

А щоб вписатися у виділені для кожної області ліміти потужностей і не вимикати світла, енергетики радять жителям міста та району перейти в режим економії. Для цього потрібно менше користуватися пральними машинами, прасками, електрочайниками, обігрівачами, які й з’їдають найбільше електроенергії.