Субота, 28 Травня 2022 р.
12 Грудня 2014

ДОЛАТИ ГАЗОВУ ЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНА ПОЧИНАЄ З КАМ’ЯНЦЯ

Рішучий крок назустріч енергетичній незалежності України зробили в Кам’янці-Подільському. 5 грудня на території міської лікарні (вул.Пушкінська, 29) офіційно запрацювала єдина в державі котельня на солом’яних пелетах, будівництво якої називають першим у державі проектом звільнення від газової залежності комунальної сфери.

ДОЛАТИ ГАЗОВУ ЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНА ПОЧИНАЄ З КАМ’ЯНЦЯ	Символічну синьо-жовту стрічку на вході до новозбудованої котельні урочисто перерізали голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій САВЧУК, перший заступник голови Хмельницької ОДА Олександр СИМЧИШИН і міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ. А от оглянути її автоматизовану диспетчерську службу і потужності приїхали навіть із сусідніх Чернівців.

Із запуском нової котельні КП «Міськтепловоденергія» стала взірцем для решти українських підприємств теплової енергетики в сфері впровадження альтернативних видів палива. Адже працює вона виключно на екологічно чистих пелетах. Інноваційну альтернативу газу в КП «Міськтепловоденергія» вдалося знайти завдяки інвестиціям ТОВ «Універсальна девелоперська група».

– Ця котельня – наш спільний пілотний проект, – каже директор інвестиційної фірми Олег ЯКОВЛЄВ. – Надалі його межі ми плануємо розширити не тільки на все місто, але й Хмельницьку область та всі регіони України. Таким чином хочемо забезпечувати енергоефективність держави і поступово відходити від споживання російського газу.

Чимало надій на такі проекти покладають і на державному рівні.

– Для нас вкрай важливо поширювати досвід Кам’янця-Подільського, щоб місцева влада, комунальні підприємства і представники бізнесу по всій Україні розуміли, що реалізувати такі проекти справді реально та вигідно, – каже голова Держенергоефективності Сергій Савчук. – Вони дають нам упевненість, що до 2020 року Україна зможе зменшити споживання газу на 7-8 мільярдів кубічних метрів. Але наразі вкладати кошти потрібно не тільки в будівництво котелень, але й вирощування енергетичних культур.

Апробували ефективність альтернативного палива на обігріві корпусів міської лікарні, поліклініки, приміщень водолікарні та медичного училища, тепло для яких виробляють два котли потужністю 0,7 МВт. Вже до кінця року ще дві котельні на пелетах за підтримки інвесторів планують відкрити на території міської лікарні (вул.Матросова) і поблизу центру «Довголіття» (вул.Франка). Розраховують, що, завдяки використанню альтернативного палива, вже за два роки місто зможе зменшити споживання природного газу на 80%.