П'ятница, 20 Травня 2022 р.
19 Грудня 2014

УКРАЇНІ НЕ ЗАВАДИВ БИ ГРУЗИНСЬКИЙ ДОСВІД

16 грудня міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ взяв участь у конференції «Бізнес, який змінює Україну» за участі міністра освіти Сергія КВІТА, екс-міністра освіти та науки Грузії Хатії ДЕКАНОІДЗЕ, підприємців і банкірів.

Михайло Сімашкевич, Сергій КвітНа конференції обговорювали питання змін у системі освіти, стандартів ведення бізнесу, його взаємодії із владою тощо.

Досвідом щодо кардинальних змін у системі освіти поділилася одна з реформаторів Грузії Хатія Деканоідзе, яка прийшла у велику політику десять років тому, коли їй було 24 роки. Незабаром вона очолила адміністрацію Міністерства державної безпеки, пізніше керувала поліцейською академією МВС Грузії, була директором Національного екзаменаційного центру, а потім – міністром освіти і науки.

– Неможливо взяти і просто перенести проведені в Грузії реформи у вашу країну. Але найголовніша зброя реформ – це освіта. Грузія, як і Україна, обмежена в ресурсах – не має нафти, газу, тому ми зробили ставку на інтелектуальний ресурс, – ділилася досвідом Хатія. – Не можна побудувати сучасну європейську державу без хороших державних інститутів. Ми почали саме з цього. На початку 2000-х років у Грузії всім заправляли злодії в законі, процвітала корупція. Тіньова економіка досягала 60-70%. Перше, чим ми зайнялися, – судовою системою. По суті, заново збудували юстицію в країні. До реформ довіра поліції складала близько 6%, а до 2012 року правоохорон-ним органам довіряли вже 85% громадян. Наша команда скоротила кількість міністерств, відомств, ми добре «порізали» державний апарат, відчутно збільшили зарплату.

У перервах конференції Михайло Сімашкевич поспілкувався із Сергієм Квітом. Окрім розмови щодо реформ у галузі освіти, мер також поклопотав перед чиновником про передачу до комунальної власності двох гуртожитків, які наразі перебувають на балансі Міносвіти і не використовуються взагалі. При позитивному вирішенні питання частково можна було б вирішити житлові проблеми для дітей-сиріт, переселенців зі сходу, малозабезпечених містян.

А під час розмови з головним редактором журналу «Форбс» Михайлом КОТОВИМ  Михайло Євстафійович обговорював можливість проведення регіональних конференцій на базі Кам’янця-Подільського, які досить часто організовує ця компанія.

Яна МЕЛЬНИЧУК, прес-служба міськради.