Неділя, 29 Травня 2022 р.
9 Січня 2015

В АПТЕКАХ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ БУВ ФАЛЬСИФІКАТ

Співробітники СБУ викрили та припинили діяльність підпільного цеху з виготовлення фальсифікованих ліків. Трійка зловмисників організувала виробництво фальсифікатів популярних медичних препаратів «Сіган», «Флюколд» та «Фестал» у Васильківському районі Київщини.

Лабораторію облаштували в гаражі на території присадибної ділянки, яка належить одному з учасників оборудки. Організатором незаконного виробництва був 45-річний громадянин Молдови, який залучив до незаконного бізнесу двох українців.

Сировина для виготовлення фальсифікатів надходила в Україну контрабандним шляхом. Пакувальний матеріал та інструкції з використання зловмисники замовляли на одному з київських поліграфічних підприємств. Підроблені ліки фасували в блістери, на які наносили актуальні терміни придатності.

Для реалізації фальсифікатів зловмисники створили фіктивну структуру, яка діяла начебто від імені офіційного представника виробника. Підробки надходили в продаж до аптекарських мереж Хмельницької, Вінницької та Харківської областей.

Під час обшуку на території підпільного цеху співробітники СБУ вилучили пакувальний верстат і понад два мільйони підроблених пігулок. Згідно з висновками Державної служби з лікарських засобів, вилучені препарати не відповідають встановленим стандартам якості та могли заподіяти шкоду здоров’ю десяткам тисяч українців. Відповідним розпорядженням служби лікарські препарати, які мають маркування та серійні номери, ідентичні виявленим під час обшуків, заборонені для реалізації та будуть вилучені з обігу.

Наразі порушено кримінальну справу, триває слідство.

Прес-центр Служби безпеки України.