Понеділок, 06 Грудня 2021 р.
31 Липня 2015

КРИЗА КРИЗОЮ, А МОРЕ ПО КОЛІНА

Солоне повітря, золоті узбережжя, шоколадна засмага і «все включено» – у розпал сезону відпусток туристичні агенції констатують: криза кризою, а багатьом кам’янчанам і цього року море по коліна. Отож, поговоримо про особливості літнього відпочинку-2015, популярні курорти й суми, які мешканці Кам’янця готові викласти за путівку в теплі краї.

«ПІД ЧАС ОКСАМИТОВОГО СЕЗОНУ МЕШКАНЦІ

ЇДУТЬ У ДУБАЇ ТА ЕМІРАТИ»

– Цьогоріч кількість кам’янчан, які дозволили собі відпочинок за кордоном, таки трохи зменшилася, – каже директор турфірми «Море Море» Альбіна ГУМЕНЮК. – Зважаючи на стрибок валюти, сьогодні не всі наші клієнти здатні заплатити, скажімо, півтори тисячі доларів за сім днів відпочинку. Втім люди, які раніше проводили відпустку за кордоном, не відмовляються від поїздки на море і тепер, хоча шукають бюджетніші варіанти.

КРИЗА КРИЗОЮ, А МОРЕ ПО КОЛІНАЗі слів Альбіни, попитом у кам’янчан найбільше користуються, як і зазвичай, Болгарія, Туреччина та Єгипет. Цього літнього сезону популярною стала і Чорногорія, для поїздки до якої віза не потрібна.

– Сімейні пари з дітьми найчастіше обирають Туреччину і Єгипет. Дешевший варіант – Болгарія. Найпопулярніші серед кам’янчан курорти в цій країні – це Єленіте і Сонячний Берег. Там більш-менш нормальний сервіс, порівняно краще харчування й нові готелі. Особливо цікавиться Болгарією молодь. Від декількох операторів є гарні пропозиції з молодіжними квестами, вечірками, нічними клубами, діджеями з усього світу. Тому часто молоді люди, які приходять по путівку, кажуть: «Нам тільки туди!». Затребувані готові тури до Болгарії за 200 євро з людини на 10 днів, які включають проїзд і проживання, а також сніданок і вечерю. Є навіть сімейні путівки для тих, хто хоче відпочити по-молодіжному. А взагалі, на мою думку, в Болгарії сервіс і харчування за такі кошти залишають бажати кращого.

Як розповідають у турагентстві, сьогодні кам’янчани цікавляться і такими країнами, як Португалія, Мексика, Таїланд. В оксамитовий сезон мешканці розкошелюються на поїздку в Дубаї та Емірати. Ті, хто вже навідпочивався на популярних курортах, цього літа планують відвідати екзотичніші країни.

– Приходили цьогоріч і сім’ї, які цікавилися Сінгапуром. Проте такі напрями бюджетними назвати важко. Більшим попитом наразі користуються автобусні семи- або дванадцятиденні тури Європою із заїздом на море. Це досить непоганий варіант путівки, щоправда, з нічними переїздами, втім за хорошою ціною. Під час такої поїздки туристи відвідують п’ять-сім столиць Європи і, крім того, п’ять-сім днів засмагають на морі. Такі тури коштують 400-500 євро за людину плюс віза. У вартість входить проїзд, ночівля, сніданки та екскурсії за програмою.

Менш популярними із введенням біометричних паспортів стали європейські країни. Сьогодні практично не купують путівок ні в Іспанію, ні в Грецію. Одиниці полетіли на Родос, Кіпр, Кріт. Рідко запитують Пальма-де-Майорку, Тенеріфе, які минулими роками не залишалися поза увагою відпочивальників.

«БІЛЬШІСТЬ КАМ’ЯНЧАН ЦІКАВЛЯТЬСЯ, ЯК ЗРОБИТИ ПУТІВКУ ЕКОНОМНІШОЮ»

Якщо ж говорити про цінову політику, то більшість із кам’янчан, котрі бажають засмагати на іноземних курортах, нині шукають економні пропозиції для відпочинку. Проте є й такі туристи, котрі можуть дозволити собі зовсім не дешеві подорожі. Міф про те, що через стрибок валюти кам’янчани поставили «табу» на п’ятизірковому відпочинку, розвіяли і в турагенції «TUI». Зі слів її директора Катерини КОЖУХАР, кількість кам’янчан, котрі поїхали за кордон, цього літа не зменшилася.

– Правда, в декотрих мешканців поскромнішав бюджет на подорожі, тому вони беруть дешевші путівки, – каже Катерина. – Проте є туристи, які минулими роками приходили до агенції по дешевший відпочинок, а цьогоріч обирають набагато дорожчі готелі. З приводу вартості цьогорічних путівок, то найдешевша для пари без дітей – мінімум 800 доларів. Це може бути навіть тижневий відпочинок у Єгипті у форматі «все включено», в тому числі й триразове харчування. Якщо сім’я їде з дитиною, то вартість путівки – від 1000 доларів, бо треба підбирати готель із відповідним харчуванням.

Літній Єгипет цього сезону коштує дешевше, ніж Туреччина. Плануючи відвідати Чорногорію, багато наших клієнтів бронюють лише апартаменти, без харчування. Та є серед кам’янчан такі, які дозволяють собі дорогий відпочинок – за декілька тисяч доларів.

Найдорожчі курорти, якими цікавляться містяни цього року, – Мальдіви, Штати, Англія. Є й такі путівки, що коштують чотири і навіть п’ять тисяч доларів із пари за 10-12 днів.

– Та все-таки більшість кам’янчан цікавить, як зробити путівку економнішою. Цьогоріч туроператори, як-от «Coral Travel», почали пропонувати акцію «Готелі дня», тому нам вдається «впіймати» путівку за такою ж ціною, як і торік, – каже Альбіна Гуменюк. – Скориставшись цією пропозицією, одні з наших клієнтів нещодавно поїхали до Єгипту. Якщо така поїздка на двох коштує близько 30 тисяч гривень, то, завдяки акціям і знижкам, люди вклалися у 20 тисяч. За 24 тисячі гривень на двох ми продали шикарну «четвірку» в Дубаї, де все включено. Схожі варіанти зі знижками вдавалося знайти і для Туреччини.

Скидає ціну оператор і тоді, коли на рейс залишається всього декілька авіаквитків. Зазвичай ми шукаємо путівки за відповідними цінами й телефонуємо клієнтам. Часом пропозиція діє лише 4-5 годин, поки є авіаквитки. Дешевшою робить путівку і наявність у Туреччині, Єгипті та Греції готелів, де проживання й харчування дітей не оплачується.

«ПІД ЧАС ОКСАМИТОВОГО СЕЗОНУ МЕШКАНЦІЇДУТЬ У ДУБАЇ ТА ЕМІРАТИ»

Віднедавна, як кажуть працівники турагенцій, багато кам’янчан почали самостійно складати свої маршрути за кордон, а не задовольнятися готовими путівками. Таким чином відпочинок стає не тільки дешевшим, але й цікавішим. Також вдвічі частіше, ніж торік, туристи приходять до агенцій по автобусні тури із різними екскурсіями, відмовляючись від десятиденного вигрівання на пляжі.

– Люди почали наперед планувати відпочинок, чого не було раніше, – каже Альбіна. – Минулими роками мешканці цікавилися «гарячими» турами, а тепер путівки бронюють за три місяці. Ще одна особливість цього сезону – багато людей просто відкривають собі туристичні візи і вже на місці обирають житло, в тому числі й у приватному секторі. Декільком клієнтам ми робили електронні візи, окремо бронювали готель і авіаквитки. Так виходить дешевше, ніж через туроператора.

Чимало кам’янчан наповнюють свою відпустку сонцем-морем-пляжем, не виїжджаючи за кордон. При цьому багато мешканців користуються послугами тур-фірм. Скажімо, топом продажів у кам’янецькій турагенції «Забава тур» цього року стали путівки до моря у селище Залізний Порт. Як каже представник турфірми Євгенія ЖИДАЧЕВСЬКА, на цей курорт до середини серпня вже немає жодного вільного місця. Ціни ж «вітчизняного виробника» зручніше вписуються в гаманець пересічного мешканця.

– Вартість дороги туди й назад – 600 гривень (з дитини – 450), а доба проживання – від 100 гривень, якщо це номер з усіма зручностями – 160-170 гривень. Тобто путівка на 10 днів і 9 ночей у нас коштує 1350-1500 гривень без харчування, яке обходиться у додаткових 130 гривень за день (сніданок, обід і вечеря).