П'ятница, 03 Грудня 2021 р.
4 Вересня 2015

КУДИ ПОВЕЗЛИ ДОХЛИХ КУРЕЙ?

Переповнений дохлою птицею КамАЗ залишив «курячий послід» не лише на дорозі, але й у соцмережах та youtube. Вантажівку зі смердючими тушками, що прямувала із с.Гуменці, зафільмувала камера водія-очевидця.

«Сьогодні, 1 вересня, мені вдалося зняти на відео, як, порушуючи санітарні норми, начхавши на здоров’я жителів Кам’янець-Подільського району, ймовірно, агрофірма «Авіс» позбавляється від дохлих курей. КамАЗ мчить 60 км/год., розкидаючи по селу пір’я. Температура повітря +40 у тіні. Сморід за КамАЗом неймовірний. Тримаю дистанцію та мрію про протигаз», – так прокоментував викладене його автор.

На відео видно, як вантажівка, вщент набита мертвими тушками, які ніхто навіть не спромігся прикрити бодай чим-небудь, виїхала із с.Гуменці й рушила в бік Хмельницького. Така «короткометражка» жителів Кам’янеччини не лише шокувала та обурила. У людей виникли цілком логічні запитання, від чого виздихали кури та куди їх везли?

Щоправда, очільник ПАТ «Агрофірма «Авіс» Володимир КРАСУЦЬКИЙ назвав зафільмовану подію «звичайним робочим технологічним процесом».

– Це звичайний процес для такої великої птахофабрики, як наша, – коментує директор. – У нас із хмельницьким і шепетівським  заводами, що займаються утилізацією відходів тваринництва, укладені договори. Відповідно, раз на тиждень ми відвозимо туди відходи виробництва на утилізацію. А для цих «небіжчиків» уже байдуже, накривають їх чи ні. Був там брезент чи ні – то інше питання. Можливо, він був згорнутий зверху, а може, водій зупинився, щоб його поправити…

Директор також запевнив, що кури померли не від болячок і епідемії на підприємстві. За здоров’ям птахів, зі слів керівника, пильнує ветеринар.

В управлінні ж ветеринарної медицини району пояснюють, що перевезення такого незвичайного вантажу має відбуватися відповідно до прописаних законодавством норм.

– Відходи тваринництва на утилізацію мають доправити в спеціально обладнаному автомобілі, а мертві тушки обов’язково прикрити брезентом. Пір’я не повинно розлітатися, кров не має капати на дорогу, а тушки – випадати на трасу. За цим мають слідкувати і працівники ДАІ. Від чого померли кури, яких перевозили, ми з’ясувати не можемо, оскільки й досі триває мораторій на перевірку підприємств. Наразі жодних повідомлень про масову загибель птиці на «Авісі» до нас не надходило. Щоправда, у червні в двох пташниках виявлено бактерію роду Salmonella. Але нині карантинні обмеження знято. Хочу заспокоїти кам’янчан, що під час утилізації відходів тваринництва під дією високої температури інфекція гине, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу, – зазначив начальник управління ветеринарної медицини району Олександр РЕШЕТНИК.

Перевізник мертвих тушок, за словами інспекторів ДАІ, поки що не потрапляв у їхнє поле зору. Та й скласти на нього адмінпротокол вони можуть лише тоді, коли вантаж випадатиме на трасу, забруднюючи проїжджу частину та суттєво перешкоджаючи дорожньому руху.