Понеділок, 06 Грудня 2021 р.
4 Грудня 2015

НЕ ЧЕРЕЗ МІСТ, А В ОБ’ЇЗД

У Старому місті поменшає коліс. Міська влада вирішила заборонити пасажирським автобусам їхати через Замковий міст. Нове табу стосується приміського, міжміського та міжнародного сполучення і було погоджене на засіданні виконкому 3 грудня.

Загалом через Старе місто прокладено 17 маршрутів різних автобусів. Разом по мосту вони здійснюють 43 рейси щодня. За припинення інтенсивного курсування пам’яткою архітектури проголосували всі члени виконавчого комітету, прийнявши рішення «Про впорядкування дорожнього руху на території Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Старого та Нового замків». А одним із приводів розглянути це питання стало звернення директора національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» Василя ФЕНЦУРА.

– Дозволу міської ради з приводу проїзду автобусів Старим містом жодного разу ніхто не запитував, – каже заступник міського голови Сергій БАБІЙ. – Більше того, це стосується рейсів до Ямполя, Тернополя, Івано-Франківська. Мостом часто їздять великі автобуси. Два роки тому, коли ми впорядковували рух Старим містом, передбачався їх об’їзд по колу. Але перевізники зробили собі картки на проїзд і «проклали» маршрути через Замковий, не узгодивши це із владою міста. Таке стало можливим «завдяки» прогалині в законодавстві. Втім плануємо, що вже з 14 грудня всі автобуси, крім міських маршруток, їздитимуть в об’їзд. Кожному водієві покажемо рішення виконкому і роз’яснимо ситуацію.

Під час засідання члени виконкому вирішили дозволити рух туристичних автобусів з боку вул.Папаніна до музейного комплексу Старого замку.