Понеділок, 06 Грудня 2021 р.
22 Січня 2016

ЧИ ПОРОДИЧАЮТЬСЯ МІСТО ІЗ РАЙОНОМ?

Об’єднання міського та районного пологових будинків зможе оживити медицину – таку думку під час прес-конференції 19 січня висловили заступник міського голови Вадим САВЧУК і начальник міськуправління охорони здоров’я Юрій ПЛИВАНЮК. Це, на їхню думку, зможе зробити послуги якіснішими, а умови перебування – комфортнішими. Така консолідація, як запевнили чиновники, не призведе до неправомірних скорочень персоналу.

Вадим Савчук, Юрій Пливанюк

За даними, оприлюдненими на зустрічі, торік у міському пологовому будинку народилися 1272 немовлят, у районному – 314.

– Ми готові на наших квадратних метрах, а це близько 18 тисяч, приймати навіть дві з половиною тисячі пологів на рік, – зазначив Юрій Васильович. – А на зекономлені за рахунок утримання приміщень кошти можна зробити комфортнішими умови перебування для породіль і немовлят. 

Серед сталих проблем, які не розрубуються на рівні держави, головний медик міста відзначив те, що бюджетні кошти тонуть в утриманні галузі. Адже щороку на медицину виділяються близько 83 мільйонів гривень. Більшість коштів «проїдають» заробітна плата (79%) і комунальні послуги (15%). Пацієнту залишаються мізерні 6%, які в цифровому еквіваленті виглядають так: один день харчування хворого в стаціонарі обходиться у 7 грн. 33 коп., на ліки йому перепадають аж майже 10 грн. Тож оживити галузь і зробити послуги якіснішими та доступнішими для пацієнта зможе лише реформа.

Також Вадим Савчук додав, що мер міста Михайло СІМАШКЕВИЧ запропонував узяти до уваги європейську практику та ввести в медзакладах посаду менеджера, який відповідатиме за фінансовий бік галузі, а головний лікар опікуватиметься виключно медициною.