П'ятница, 03 Грудня 2021 р.
19 Лютого 2016

ДОКОПАЛИСЯ

Зупинити техніку, риття котловану та решту будівельних робіт житлового комплексу «Сімейний» на вул.Васильєва, 5. Таке рішення було прийнято 12 лютого під час зустрічі місцевої влади, забудовників і мешканців будинку, біля якого ведуться роботи.

Скандал виник, оскільки в ініціаторів забудови не знайшлося дозвільних документів для продовження зведення багатоповерхівки (деталі див. «Подолянин» від 12 лютого ц.р.).

Під час зустрічі кожна сторона вперто доводила свою правду.

– Нині гостро стоїть питання забезпечення працівників правоохоронних органів житлом. І хоч наш відділ через переформатування міліції в поліцію перебуває в процесі реформування, – каже т.в.о. начальника відділу капітального будівництва УМВС України в Хмельницькій області Сергій ПИЛИПЧУК, – ми домовилися про зведення цього будинку з приватною фірмою «АРГІЛІТ», якій частково надано права замовника. Тобто, вона фінансує будівництво, а ми натомість отримуємо 5% житлової площі для наших співробітників.

– Хочемо швидко, якісно і недорого звести хороший будинок, – запевняє директор будівельної фірми Євгеній МОЛОТАЙ. – Повірте, ми «пересадили» цей будинок в інше місце і збільшили його площу тільки для того, аби було зручніше людям. Адже в такому разі й більше квадратних метрів дістанеться правоохоронцям, і сонце, я вас запевняю, потраплятиме в усі вікна, і діти ваші матимуть сучасні майданчики для ігор.

А от мешканці, під носом у яких мають вирости всі ті блага в такі райдужні перспективи, не підтверджені належними документами та дозволами, вірити відмовляються. А ще ніяк не втямлять, чому будівництво стрімголов почалося саме в період міліцейських пертурбацій, чому його віддали в руки будівельній фірмі, яка утворена лише півроку тому, і чому так упевнено риють яму під фундамент, ще не маючи на те жодного дозволу?

А поки з’явилася ще третя зацікавлена сторона. З претензіями виступають люди, котрі похапцем і за акційною ціною скупили комфортні поки що кубічні метри повітря, в якому запахло ризиком. Місцеві юристи лише знизують плечима та рекомендують кам’янчанам, перш ніж вкладати кошти в такі проекти, ознайомитися бодай з мінімальним пакетом документів: дозволом на початок будівельних (а не підготовчих) робіт, затвердженою належним чином проектною документацією та правом власності на земельну ділянку, на якій ростиме будинок.

Ганна РОГОЖИНСЬКА.