Вівторок, 07 Грудня 2021 р.
25 Березня 2016

ВАКЦИН НЕМАЄ, БО ЇХ ВИГОТОВЛЯЮТЬ

Щонайменше на півроку маленькі кам’янчани можуть залишитися без планової вакцинації. А все через те, що британська компанія-виробник, у якої Україна отоварюється, не встигає виготовити вакцини в достатній кількості. Вже з квітня і до кінця року в медзакладах можливий перебій із вакциною проти дифтерії, правця та кашлюка.

– У місті в наявності є лише вакцина поліомієлітна пероральна, яку отримали від ЮНІСЕФ. Імовірно, що цьогоріч не закуплятимуть вакцин, окрім КПК (кір, краснуха, паротит). Не надходило офіційних розпоряджень і щодо БЦЖ. Тому батькам маленьких діток залишається чекати, коли з’являться вакцини. Дошкільнята, які вперше підуть до садочків, мали б отримати щеплення у перший рік життя. Тому вони спокійно можуть йти в колектив. «Стерильні» ж повинні залишатися вдома, щоб не наражатися на небезпеку і не поширювати інфекції, – розповіла «Подолянину» головний лікар міської дитячої поліклініки Тетяна ОЧЕРЕТЕНКО.

У районі ситуація із вакцинами краща. Зі слів головного лікаря ЦРЛ Віталія ШЕВЧУКА, у них наразі є вакцини проти поліомієліту та КПК:

– До кінця весни нам пообіцяли передати ще партію вакцин проти кору, краснухи, паротиту, а також гепатиту. А ще будемо просити, аби депутати райради підтримали наше звернення щодо виділення з місцевого бюджету близько 50 000 гривень на придбання вакцин від сказу та правця.