Субота, 08 Травня 2021 р.
17 Березня 2017

ГЛИБОКА СТУРБОВАНІСТЬ МІСЦЕВОГО РІВНЯ

Скликання позачергової сесії 15 березня ініцію­вали 1/3 депутатів Кам’янець-Подільської міської ради. Пояснили вони своє рішення обуренням через силовий розгін і затримання блокувальників «торгівлі на крові» з окупованими районами Донецької та Луганської областей, що сталися днями.

сесія.jpg

Хоча третини депутатів вистачило, щоб скликати сесію, все ж забракло голосів, аби в зверненні до керівництва країни висловити «категоричну незгоду з діями влади, яка застосувала силові методи» та написати: «вважаємо, що в умовах війни, розв’язаної Російською Федерацією проти України, торговельно-економічні відносини, внаслідок яких бойовики постачають на підконтрольні Україні території свої товари, повинні бути припинені». Саме такі формулювання були у зверненні, зачитаному на сесії головою фракції «Свободи» Михайлом ПОСІТКОМ.

Натомість нагору відправили відкореговане звернення, узгоджене на засіданні голів фракції і зачитане головою фракції БПП «Солідарність» Василем КОБИЛЬ­НИКОМ, який зазначив, що депутати мусять відображати думку виборців, але ці думки є різними.

До речі, виборці, котрі були присутні в сесійній залі, справді мали іншу, ніж у депутатів, точку зору і на пом’якшений варіант звернення відреагували вигуками: «Ганьба!», «Їх в окопи тре­ба!», «За чотири цукерки зроб­лять усе, що завгодно!». Але ні думка присутніх громадян, ні звернення комбата ДУК «Правий сектор» Олександра ПОПОВА, ні прохання одного із керівників штабу блокади ка­м’янчанина і екс-депутата міськ­ради Сергія АКИМОВИЧА, якому просто з трибуни зателефонував Посітко, засудити дії влади не вплинули на депутатів.

Врешті одностайно було ухвалено такий текст звернення:

«Президенту України Верховній Раді УкраїниКабінету Міністрів України ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Кам’янець-По­дільської міської ради, стурбовані подіями, які відбулися 13 бе­резня біля Кривого Торця, по­в’язані з учасниками блокади торгівлі з окупованими районами Донецької та Луганської областей, та закликаємо Президента України Петра Порошенка, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України докласти всіх зусиль для мирного врегулювання суспільно-політичної ситуації в Україні.

Висловлюючи волю виборців міста, вимагаємо:

– Верховній Раді України на законодавчому рівні врегулювати питання торгівлі з тимчасово окупованими територіями України та створити умови для проведення громадського моніторингу обігу това­рів із залученням добровольців, ветеранів АТО і волонтерів, а також недопущення політичного та кримінального переслідування;

– негайного звіту керівників силових відомств у Верховній Раді України та невідкладного розслідування подій, які мали місце 13 березня 2017 р.;

– притягнення до відповідальності посадових осіб, із відома яких було вчинено протиправні насильницькі заходи;

– негайного усунення штучних перешкод щодо вільного доступу медиків, волонтерів, журналістів у зону проведення АТО».