Понеділок, 06 Грудня 2021 р.
1 Вересня 2017

РЕВІЗІЯ ВИКРИЛА МІЛЬЙОННІ ВТРАТИ

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області провели ревізію фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки».

Загалом сума виявлених порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, становить 8,7 млн.грн.

Зокрема, у 2015-2016 рр. на підприємстві провели нарахування і виплату доплат та надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівникам заводу понад визначені фінансовим планом обсяги на загальну суму 6,9 млн.грн. При цьому динаміка зростання фонду оплати праці випереджала динаміку зростання обсягів виробництва.

Водночас під час ревізії виявлено випадки несвоєчасної виплати заробітної плати 2015 р. на суму 1,1 млн.грн., що призвело до сплати компенсації майже на 110 тис.грн.

Також аудитори встановили, що всупереч законодавству підприємство не переказало до Держбюджету частини чистого прибутку на суму 4,8 млн.грн.

Крім того, через завищення собівартості реалізованої продукції на суму майже 332 тис.грн. було занижено базу оподаткування, що призвело до недоотримання Держбюджетом частини чистого прибутку на суму 91 тис.грн.

Як з’ясували хмельницькі аудитори, керівництво підприємства не забезпечило вжиття заходів зі стягнення 3,1 млн.грн. із АТ «Банк «Фінанси та Кредит», який 2015 р. був визнаний неплатоспроможним і перебуває в стадії ліквідації.

На адресу підприємства надіслано вимоги щодо усунення виявлених порушень. Про результати ревізії поінформовано державний концерн «Укроборонпром», до складу якого входить ДП «НТК «Завод точної механіки».

Матеріали ревізії надіслано правоохоронним органам.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області.