Понеділок, 06 Грудня 2021 р.
27 Жовтня 2017

МІСЦЕ МЕМОРІАЛУ ВИЗНАЧЕНО

25 жовтня відбулося перше й останнє засідання робочої групи для визначення місця розміщення Меморіалу шани борцям за Незалежність України. Місце встановлення Меморіалу визначено – і на цьому робоча група припинила існування.

Група мала солідний склад і налічувала аж 23 особи. Тут були представники виконкому на чолі з першим заступником міського голови Григорієм ГОРШУНОВИМ, лідери депутатських фракцій, архітектори, історики, краєзнавці.

На розгляд пропонувалися три місця: перехрестя вулиць Князів Коріатовичів і Огієнка, де колись був установлений знак на честь 50-річчя Радянської влади; неподалік від собору Олександра Невського, де раніше була міська Дошка пошани, й сквер Молодіжний, де встановлено пам’ятник загиблим в Афгані-стані.

Доктор історичних наук Валерій СТЕПАНКОВ запропонував четвертий  варіант: майдан Відродження, де раніше стояв пам’ятник Леніну. На думку історика, не потрібно боятися тіней минулого, як поляки не побоялись турецького мінарету і на ньому встановили статую Богородиці.

У результаті обговорення переміг майдан Відродження. Тільки двоє (Григорій Горшунов і автор цих рядків) проголосували за перехрестя вулиць Князів Коріатовичів і Огієнка.

Є вже проект Меморіалу: у вигляді білого ангела, зробленого з алюмінію.