Понеділок, 06 Грудня 2021 р.
10 Листопада 2017

НАВІЩО ЗАКОН, КОЛИ Є ПОЛІТИКА…

Депутатів, які 7 листопада збиралися на засідання сесії міської ради, під адмінбудинком зустрічали люди в білому та бак для сміття із написом «Кожному корупціонеру вистачить».

На жаль, мітингарі не горіли бажанням представлятися, проте ввечері керівник Молодіжного Крила Радикальної партії Олега Ляшка в Дарницькому районі Ілля Андрійчук прояснив ситуацію у «Фейсбуці»: «Сьогодні чудовий день! Наша Молодіжка Радикальної партії Олега Ляшка при­їхала до Кам’янця-Подільського для того, щоб звільнити з посади корупціонера – лікаря КП міської стоматологічної клініки. Справу виконано на відмінно!».

Візит молодих радикалів закінчився для Кам’янця спонтанним рішенням депутатського корпусу про звільнення заступника міського голови Вадима САВЧУКА. Наступного дня міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ зупинив дію рішення, скориставшись правом вето.

РАДИКАЛЬНІ КРОКИ

Із початком сесії молоді люди перемістилися в зал засідань.

Там голова фракції Радикальної партії в нашій міськраді Анатолій ГУРОМА під аплодисменти однопартійців звітував як голова тимчасової депутатської комісії з перевірки фінансової діяльності КП «Кам’янець-Подільська стоматполіклініка». Нагадаємо, що місяць тому депутати запідозрили, що виділені ними кошти на заміну вікон в установі можуть бути використані не за призначенням, до того ж їх обурила різниця в оплаті праці керівництва та звичайних лікарів.

До компетентних органів звер­татися не стали, бо відчули політичну силу розібратися самим.

На сесії - люди в біломуПід час прес-конференції

Звіт містив безапеляційні звинувачення у фінансових порушеннях, «бардаку в документах», несправедливій оплаті праці лікарів тощо. Хто цікавиться деталями, може переглянути запис он-лайн-трансляції сесії на офіційному сайті міськради.

Раніше за депутатську в стоматполіклініці за розпорядженням міського голови почала працювати комісія департаменту економіки. Його керівник Майя ГУРСЬКА на прохання доповідача підтвердити порушення зазначила, що офіційні висновки перевірки ще не готові, тому від коментарів утримається.

Начальник міськуправління охо­рони здо­ров’я Юрій ПЛИВАНЮК висловився так: «Анатолію Степановичу, цифри озвучені ніби правильні, але все як у кривому дзеркалі…».

Заслухали депутати і лікарів поліклініки, що нарікали на погіршення, і керівника установи Антона ПАКАНИЧА, який зазначив, що не знімає із себе відповідальності.

Поступово звіт про стоматполіклініку переріс у загальне невдоволення роботою заступника міського голови Вадима Савчука: Гурома обурювався господарюванням у музеї, не розумів, навіщо місту фінансувати харчування учасників історичних фестивалів; нарікав на несвоєчасність ремонту електромережі в перинатальному центрі тощо.

У результаті промовець оголосив проект рішення, де про­понується «з огляду на критичну ситуацію, що склалася в галузі стоматології та відсутність контролю з боку профільного заступника, припинити повноваження заступника міського голови Вадима Савчука шляхом звільнення». Меру в рішенні рекомендовано звільнити Паканича. 

– Це політичне замовлення. Тут не говорять про стоматологію, перинатальний центр і музей, тут є замовлення на одну людину. Хто задоволений сьогодні медициною? – Ніхто. – Треба робити зміни? – Треба. – Помилки будуть? – Так. Але потрібно ж і допомагати. Я готовий відповісти, якщо правоохоронні органи покажуть, за що, – заявив із трибуни Вадим Анатолійович.

Перед голосуванням «свободівець» Дмитро КОСТЮКОВИЧ сказав колегам, що їхня політсила не заперечує проблеми, проте наразі це рішення юридично не продумане:

– На Савчука також розповсюджуються гарантії трудового законодавства, завтра він піде до суду і його виграє, бо рішення незаконне, і через півроку його відновлять на посаді. Хто тоді буде компенсувати витрати?

Усвідомлюючи застереження юриста, міська рада таки проголосувала за звільнення Савчука (21- за, 2 – проти, 11 – утрима­лися). Щоправда, остаточному рішенню передували перерви фракцій, імовірно, на консультації та телефонні дзвінки.

МЕР СКОРИСТАВСЯ ПРАВОМ ВЕТО

Під час сесії міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ зазначив, що події в залі йому нагадують 37-й рік, коли без суда і слідства людей позбавляли не тільки роботи, а й життя.

– Ми перші в області створили комунальне підприємство і йдемо по новому шляху. Таким шляхом піде за два роки вся медицина, адже це передбачає медреформа. Було б нерозумно зарубати все, бо комусь не подобається людина. Я ще раніше пропонував передати наявні факти у правоохоронні органи для перевірки їх достовірності. Виступаю і завжди виступав проти корупції, але без офіційних виснов­ків, я особисто жодних рішень ухвалювати не буду, – заявив Михайло Євстафійович.

Наступного дня в присутності журналістів міський голова наклав вето на рішення про звільнення Савчука.

– Я і Паканича поки звільняти не буду, бо якщо доведуть факти порушень, треба буде компенсувати втрати, – пояснив мер на прес-конференції 8 листопада. – Відповідати будуть усі: якщо лікар приписував людей, і йому йшли кошти з міського бюджету за пільговиків, якщо це касир допустив порушення, або начальник відділення не догледів людей і кошти до каси не доходили тощо.

І Михайло Євстафійович, і Вадим Анатолійович причинами подій 7 листопада вбачають політичні замовлення. Обурення працівників стоматполіклініки по­яснюють спробами навести там порядок і утиском приватних інтересів:

– 2015 року рентгенкабінет стоматполіклініки приносив дохід 668 гривень за рік, сьогодні щомісяця надходять 13 тисяч. Куди йшли гроші? А що вже казати про кошти за послуги, які взагалі не до каси йшли, а в кишені обраних?

Наше завдання – вдосконалити систему, бо тепер кошти бюджету витрачаються не на утримання установи, а тільки на пільговиків.

На запитання журналістів, чому ж у головного лікаря зарплата втричі більша, ніж у лікарів, відповідь була така:

– Управління охорони здоров’я трохи перевищило повноваження і вирівняло його зарплату до голов­них лікарів інших установ. Щодо зарплати лікарів, то на зборах ми давали рекомендації визначитися колективу, яка повинна бути кількість лікарів і медпрацівників на обумовлений фонд зарплати.

Також Вадим Савчук продемонстрував інфографіку з порівняльною демонстрацією доходів установ галузі, яку він курирує. За його словами, навіть невеликі кроки дають результат:

– При встановленні камери на Стару фортецю втричі збільшилися надходження. Ви ж розумієте, що це не туристів стало настільки більше…

Також мер повідомив журналістам, що наклав вето на ще одне рішення сесії – щодо скасування пільг для ПАТ «Гіпсовик». Пояснив тим, що підприємство наразі залучає крупних іноземних інвесторів, і для сприяння розвитку економіки потрібно робити кроки назустріч.

Журналісти поцікавилися у Вадима Савчука, що він буде робити, якщо депутати подолають вето міського голови двома третинами голосів діючого складу міськради. Відповідь: «Піду до суду, бо роботу свою ціную».