Понеділок, 29 Листопада 2021 р.
5 Жовтня 2018

НАШ ЛЕБІДЬ ЗАГИНУВ У САМЧИКАХ

Лебедину пару – кам’янецького красеня із першого потомства наших Ромео і Джульєтти і самчицьку лебідку – знайшли мертвими в суботу, 29 вересня, на території Державного історико-культурного заповідника «Самчики». Шоковані працівники одразу ж викликали поліцію. І доки ведеться слідство, мешканці с.Самчики і керівництво закладу проводять розслідування трагедії.

– Всього два тижні тому з Кам’янця-Подільського ми привезли п’ятьох лебедів, які чудово перенесли дорогу і гарно адаптувалися, – розповідає пригнічений від втрати керівник ДІКЗ «Самчики» Богдан ПАЖИМСЬКИЙ. – Їм тут вистачає всього: спеціальний вольєр, зерно (жито, пшениця, горох), люди з села приносять сухарі, гарбузи.

Коли помістили всіх п’ятьох у спеціальні умови, два самці почали цькувати третього, бо в нього не було пари. Так ми і вирішили поселити кам’янецького самотнього лебедя з дикою лебідкою, що прибилася до нас декілька місяців тому.

Відділивши пару від інших, ми помістили їх на водойму заповідника – фонтан. Вони померли 29 вересня. Ще о шостій вечора того злощасного дня пара лебедів плавала, проте через три години їх знайшли мертвими.

Що саме стало причиною загибелі птахів, поки невідомо. Працівники заповідника ви­сувають різні версії, але жодна ще не підтвердилася.

– Перше, про що ми подумали, – отруєння, але ж усі шість лебедів їли з одного харчу, а загинули лише двоє, – продовжує Богдан Олександрович. – Мисливці кажуть, що це природний відбір. З особистого досвіду можу сказати, що це доречно, якщо з 10-9 лебедів помирає 1-2. Була й версія, що спочатку загинула лебідка, а лебідь помер через вірність, як кажуть, лебедине кохання.

Наша праця дотична до збереження навколишнього середовища – на території заповідника мешкають зайці, птахи, риби тощо. Ми підгодовуємо, адже зацікавлені. Та все ж не догледіли, тому кожен себе гризе. Всі Самчики шоковані такою втратою, і нам прикро й соромно перед кам’янчанами за смерть одного з ваших лебедів. Але запевняю, що інші четверо нині в гарному стані та під пильним наглядом.