Середа, 18 Травня 2022 р.
15 Березня 2019

МЕМОРІАЛ ПРИСЯЗІ НА ВІРНІСТЬ

13 березня у приміщенні НІАЗу «Кам’янець» під час проведення відкритого архітектурного конкурсу визначили найкращий ескізний проект Меморіалу присязі на вірність Україні. Пам’ятний знак має засвідчити, що перша спроба об’єднати весь український народ відбулася саме в Кам’янці-Подільському.

Авторами 9 ескізних проектів Меморіалу стали знані архітектори й скульптори міста, а також студенти та їхні викладачі. Втім для об’єктивного голосування на проектах не було вказано авторів.

МЕМОРІАЛ ПРИСЯЗІ НА ВІРНІСТЬ 1МЕМОРІАЛ ПРИСЯЗІ НА ВІРНІСТЬ 2І місце отримала пропозиція авторського колективу – члена Національної спілки архітекторів України Віктора Рудюка та скульптора, члена Національної спілки художників України Сергія Кляпетури.

Орієнтовна вартість проекту – 6 млн. 730 грн.

– Усі роботи, представлені на конкурс, досить потужні. Кожна з них заслуговує уваги, – зауважив Вадим Савчук. – Приємно, що на мапі Кам’янця з’явиться пам’ятний знак, присвячений такій важливій події, як 100-річчя Української революції 1917-1921 років. Крім того, саме наше місто відіграло важливу роль, ставши місцем перебування Директорії УНР і тимчасовим державним центром Республіки. Цього разу ми виділили на винагороду трьох призерів конкурсу: 15 тисяч гривень – за перше місце, 8 тисяч – за друге, 5 тисяч – за третє.

Усі охочі можуть ознайомитися з роботами учасників конкурсу впродовж двох тижнів у приміщенні конференц-залу НІАЗу «Кам’янець» із 13.00 до 16.00 (крім вихідних).