Неділя, 29 Травня 2022 р.
29 Березня 2019

ЧИ СВІТИТЬ НАМ ПЕРЕРАХУНОК ГАЗУ?

«Хмельницькгазу» – штраф, споживачам – перерахунок, – такі результати перевірок облгазів НКРЕКП. На своїй сторінці у «Фейсбуку» голова НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв зазначив, що НКРЕКП підтвердила: донарахування «за приведення до нормальних умов» для побутових споживачів є незаконними. За це «Хмельницькгаз» та ще 6 компаній оштрафували на 850 тис.грн. кожну і зобов’язали провести перерахунок для всіх побутових споживачів.

Щоправда, ПАТ «Хмельницькгаз» не погоджується із цим і збирається йти до суду.

«Вважаємо таке рішення політично вмотивованим та дискримінаційним щодо інших споживачів, у яких встановлені загальнобудинкові лічильники та лічильники з приведенням газу до стандартних умов. Відтак, будемо оскаржувати його в суді, – йдеться в офіційному коментарі товариства. – Тобто, НКРЕКП карає газорозподільну компанію за створення рівних умов для всіх споживачів газу Хмельниччини. В області майже 62 тис. споживачів користуються приладами обліку з приведенням газу до стандартних умов, крім того, 27 тис. подолян обліковують газ за загальнобудинковими лічильниками, які також здійснюють приведення. Тож НКРЕКП пропонує таким користувачам сплачувати більше за інших.

Рішення НКРЕКП ухвалені на користь лише одного учасника газового ринку – НАК «Нафтогаз України», який намагається витіснити з ринку операторів ГРМ, щоб розширити свою монополію на сферу розподілу газу.

За умови неприведення природного газу до стандартних умов у процесі розподілу та постачання населенню, в діяльності ПАТ «Хмельницькгаз» утворюється багатомільйонний дефіцит коштів, який не компенсується.

Тож за рахунок накладення штрафів на операторів ГРМ не може бути усунута дискримінація одних споживачів газу за рахунок інших, що порушує принципи роботи державного регулятора, викладені в Законі «Про НКРЕКП». Це питання має бути врегульоване в рамках переходу до сплати за газ в енергетичних одиницях, щоб споживачі мали можливість сплачувати за отриману енергію, а не кубічні метри».

Нагадаємо, що у платіжках за газ «Хмельницькгаз» вказує об’єм газу, приведений до стандартних умов, тобто з так званим коефіцієнтом втрати. А декілька місяців тому всі споживачі сплачували за газ, просто зафіксований лічильниками в робочих умовах, тобто без корекції температури й тиску.

Підготувала Галина МИХАЛЬСЬКА.