Субота, 21 Травня 2022 р.
12 Травня 2020

НЕ ЛЯКАЙТЕСЯ – ТО ПЕРЕВІРКА

Завтра, 13 травня, з 10 до 12 години в місті буде здійснюватися комплексна перевірка централізованої системи оповіщення цивільного захисту з включенням електросирен.

З метою недопущення безпідставного хвилювання жителів та гостей міста інформуємо, що такі перевірки здійснюються щоквартально відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2020 рік.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради вважає за доцільне ще раз нагадати громадянам про порядок дій у разі включення електросирен.
Почувши звук сирени, необхідно підійти до найближчого гучномовця (якщо це на вулиці) або увімкнути радіо чи радіоприймач (налаштувавши його на хвилю УР-1, Радіо Хіт FM (FM 106,2) та прослухати повідомлення, що буде транслюватись. Далі – діяти відповідно до вказівок та рекомендацій, наданих у повідомленні.
Також вважаємо за доцільне зосередити увагу керівників суб’єктів господарювання усіх організаційно-правових форм та форм власності на необхідність виконання вимог пункту 16 Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації та зв’язку у сфері цивільно захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 року № 733, а саме – щодо проектування, створення (реконструкції) та забезпечення функціонування об’єктових систем оповіщення.
Звертаємося до громадян міста з проханням вжити заходів щодо збереження точок проводового радіомовлення у своїх оселях або придбати найпростіші FM-приймачі. Наявність справних засобів проводового радіомовлення створює умови для оперативного інформування населення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій або небезпечних подій, про порядок дій населення з метою убезпечення від їх наслідків тощо.

Юрій КРИЛОВ, начальник управління з питань НС та ЦЗН.