Неділя, 14 Серпня 2022 р.
23 Липня 2010

АГРАРІЇ НАБЛИЖАЮТЬСЯ ДО ЖНИВНОГО ЕКВАТОРА

Як і кожен день, так і жнива щороку мають свої особливості та відмінності. От і жнивна кампанія-2010 нині пише власну історію, дещо відмінну від попередніх років.

Найперше, на чому потрібно було би зупинитися, – це, звичайно, погода. Цьогорічної весни вона була на боці селян. Допомогла їм з такою необхідною вологою. А от уже з приходом літа і необхідністю йти збирати перший урожай, – ці самі дощі стали аграріям на заваді.

ЖниваЗа словами начальника управління агропромислового розвитку РДА Iгоря ГАЯ, саме через негоду жнива у нашому районі було відсунуто у часі, як мінімум, на два тижні. А це додаткові втрати врожаю та незручності для селян.

I якщо вже декілька днів погода лише пробує підігравати, аби відшкодувати селянину згаяне (дощі припинилися), то зовсім інша ситуація із цінами на пальне і зерно. Вперше за багато років вони грають на боці сільгосппідприємців. Ми не лише не стали свідками різкого підвищення цін на паливно-мастильні матеріали під час жнив, а, навпаки, бачимо навіть деяке їх зниження. Це ж саме стосується закупівельних цін на зерно. Iз початком жнив вони лише набирають цінову вагу.

I хоча нині ще зарано робити певні підсумки, оскільки жнивна кампанія у районі лише наближається до свого екватора, певні тенденції вже намітилися. Зокрема, можна сказати, що попри негоду деякі господарства можуть похвалитися збиранням пшениці II класу, що трапляється дуже рідко.

– Ми бачимо, що, незважаючи на дощі, у багатьох господарствах якість урожаю доволі хороша, – говорить голова РДА Михайло ЖЕЛIЗНИК. – Також спостерігається втішна для аграріїв тенденція і на ринку закупівлі зерна. Щодня ціни тут зростають. Сьогодні хлібороби району практично вийшли на максимум потужності у збиранні зернових. Щодня ми збираємо урожай з понад тисячі гектарів. Якщо цих темпів вдасться дотриматися і надалі, плануємо завершити збирання ранніх зернових упродовж двох тижнів.

Вчора Михайло Дмитрович разом із журналістами відвідав декілька сільгосппідприємств, аби показати представникам ЗМI, як проходить цьогорічна жнивна кампанія. Зокрема, представники влади та журналісти побували на полях ТОВ «Агропродукт Плюс», ТОВ «Агросолюшнс» і ПП «Гринчуцьке». Було продемонстровано сучасні технології, які нині прийшли на допомогу селянину. Особливо багато новинок нині у ТОВ «Агросолюшнс».

Якщо ж говорити про загальні результати, то господарствами району на вчорашній день повністю зібрано ріпак (середня врожайність 24,7 ц/га). Також закінчено збирання озимого ячменю (32 ц/га). Озиму пшеницю зібрано на площі 2,3 тис.га (34 ц/га). Зібрано майже половину площі гороху (20 ц/га).