Неділя, 16 Січня 2022 р.
6 Січня 2011

БЮДЖЕТ-2011: НЕОДНОЗНАЧНІ ЕМОЦІЇ

30 грудня відбулася друга сесія районної ради. Серед питань, які були винесені на розгляд депутатів, основне – затвердження бюджету на 2011 рік. Загалом цифри головного фінансового документа району на цей рік викликали неоднозначні оцінки та емоції. З одного боку, порівнюючи з минулим роком, загальний фонд дохідної частини бюджету збільшився на 10 млн.грн. і становить 160 млн. 425 тис.грн. У той же час, у бюджеті – 2011 відчутно зменшилося фінансування закладів охорони здоров’я та культури. 

Свою оцінку бюджету дав начальник фінансового управління РДА Олександр ФЕДИК. За його словами, цього року власні доходи бюджету, у порівнянні з 2010 р., збільшено на 8,7%, або ж на 2,1 млн.грн. А головним наповнювачем бюджету, як і раніше, став податок з доходів фізичних осіб. Його питома вага складає понад 94%. 

Серед нововведень цього бюджетного року Олександр Григорович назвав низку надходжень від сплати податків, які відтепер залишатимуться в сільських радах. 

– Ці зміни зумовлені прийняттям нового Податкового кодексу, – говорить Олександр ФЕДИК. – Згідно з ним, відтепер 100 відсотків надходжень від сплати земельного податку залишатиметься на місцях. А це покращення фінансового стану сільських громад. 

Стосовно галузей, то найбільш прихильним цей бюджетний рік видасться до освітян. Порівняно з минулим роком фінансування цієї галузі збільшено на 4,5 млн.грн. Також збільшено фінансування позашкільної освіти (гуртків) і дошкільної освіти. 

А от охорона здоров’я зазнала значного скорочення: зменшення фінансування відбулося на 1,3 млн.грн. Щоправда, за словами начальника фінансового управління РДА, цей негатив вдасться нівелювати завдяки передачі Орининського протитуберкульозного центру на баланс області. Разом з тим, медицину чекають і структурні реформи. 

– Зрештою, зменшення фінансування торкнулося і галузі культури. Тут, у порівнянні з минулим роком, фінансування зменшилося на 781 тисячу гривень. Тому без оптимізації, без визначення пріоритетності не обійтися. На тому ж рівні залишилося фінансування фізичної культури та спорту, а також державного управління, – відзначив начальник фінансового управління РДА. 

За словами Олександра ФЕДИКА, окрім освіти, значно збільшилося фінансування сфери соціального захисту. 

– Фінансування соціальних програм збільшено удвічі, або ж на понад 3 мільйони гривень. Вперше цього року в Державному бюджеті передбачено кошти на фінансування плати за доглядання інвалідів удома. Окрім соціального центру у Жванці, цього року ми плануємо створити подібний, правда, більший за кількістю місць і послуг, заклад в Оринині або Старій Ушиці. Те, що такі заклади потрібні, неодноразово доводив час, – зазначив Олександр Григорович.