Субота, 02 Липня 2022 р.
9 Березня 2012

БЛИСКАВИЧНІ РІШЕННЯ ПОСІВНОЇ

Погодні умови, які піднесли нам осінь і зима, стали несприятливими для посівів озимих культур. Тому, ймовірно, доведеться пересівати значну частину зернових та ріпаку. Проте керівництво району запевняє, що хоча ситуація і напружена, проте далеко не критична. 

Що стосується посівів озимої пшениці, то їх постраждало близько 1000 га, що становить 10% від загальної площі. Ці цифри ще не точні, наразі взято проби грунтів та проводиться їх аналіз. Єдине, що нині турбує голову РДА Михайла ЖЕЛІЗНИКА, – це необхідність швидкого проведення посівної кампанії, оскільки через недостатню зволоженість грунту (лише 60%) зволікати з цим не можна. 

– Скажімо так: трагедії немає, але відповідальність дуже велика, потрібно бути напоготові фактично щодня. Ми налаштовані на те, що це буде блискавична операція, – запевнив Михайло Дмитрович.

Якщо із посівами зернових ситуація більш-менш стабільна, то з ріпаком вона значно гірша. Втрачено близько 60% озимого рапсу. Хоча влада району і це не вважає проблемою, оскільки ріпак – культура техніч­на, а на його місці, за словами Михайла Дмитровича, можна спокійно посіяти кукурудзу. Головним завданням на сьогодні є збереження посівів зернових.