Субота, 29 Січня 2022 р.
21 Червня 2013

ПЕРШ НІЖ ЛІКУВАТИ, БУДЕМО ПІДМІТАТИ?!

Підвищувати рівень середньої заробітної плати в районі вирішили за рахунок звільнення санітарок сільських ФАПів. Про це минулої п’ятниці йшлося на, здавалося б, абсолютно спокійній позачерговій сесії районної ради. На порядку денному було декілька незначних уточнень до бюджету і програми розвитку освіти, які без зайвих обговорень прийняли одноголосно. Дискусія ж розгорілася довкола останнього пункту – «Різне», коли заговорили про скарги із сіл на масове скорочення санітарок у ФАПах. Ситуацію взявся пояснити головний лікар ЦРЛ Яків ЦУГЛЕВИЧ.

– Ми отримали розпорядження від голови ОДА Василя Ядухи щодо впорядкування кадрів у бюджетній сфері. Так, нам заявили, що не можна працювати на півставки, бо середній рівень заробітної плати через це зменшується, а також не наповнюється бюджет, оскільки з такої зарплатні не вираховуються податки, – сказав Яків Миколайович. – Та я хочу наголосити, посади не скорочуються, вони впорядковуються. Тобто санітарка, яка працювала у ФАПі, йде за згодою сторін на біржу праці, а її півставки ми віддаємо акушерці або фельдшеру. Більшість районів в області це зробили ще позаминулого року. Ми ж і мережу зберегли, і кадровий потенціал утримували аж до цього часу. А тепер просто фельдшер сам прибере. Нічого у цьому поганого немає, а на опалювальний сезон можна взяти працівника за договором.

Впихати в руки медиків віники та швабри планують вибірково.

– Це дійсно серйозна проблема, адже наша область посідає передостаннє місце за розміром середньомісячної заробітної плати, а Кам’янець-Подільський район має найбільше зайнятих неповних ставок – по 0,25%, 0,5% та 0,75%. Тому вихід із такої ситуації потрібно шукати терміново, – вважає голова райради Іван РОМАНЧУК. – Як на мене, до кожного ФАПу потрібно підходити індивідуально й вирішувати, чи залишати там працівника, чи ні.

Як розподілятиметься індивідуальна «милість» зверху, поки не відомо. Та зрозуміло одне, що з якоїсь радості Петру Петровичу із Каштанівки доведеться засукати рукава до мітли, а от Івану Івановичу із Браги – ні. Запитується, а чим один гірший ніж інший? Якщо нічого страшного в тому, що медпрацівники будуть розмахувати швабрами, немає, то нехай уже всі, починаючи із верхів райлікарень, відкладуть убік тонометри і скальпелі, й спочатку пометуть і помиють підлоги, а тоді вже – до пацієнтів. Чому якщо «нагинати», то одразу ж село?!