Четвер, 27 Січня 2022 р.
26 Липня 2013

Володимир Мельниченко: «Я І НАДАЛІ БУДУ БОРОТИСЯ З БЕЗПРАВ’ЯМ!»

Нещодавно до народного депутата України Володимира МЕЛЬНИЧЕНКА звернулись дві мешканки Кам’янець-Подільського району з проханням посприяти в їх поновленні на роботі.

Страйк на «Авісі», червень 2013 р.Обидві жінки працювали укладальницями-пакувальницями у ПАТ «Агрофірма «Авіс». Та після протестів трудового колективу, викликаних несвоєчасною виплатою зарплати, Любов РИМАРЧУК і Ларису НАЗАРОВУ, за їхніми словами, змусили написати заяву про звільнення за згодою сторін. Колишнє керівництво, як стверджують авторки звернення, вчинило на них тиск через активну громадську позицію, покликану захистити інтереси працівників підприємства. При цьому з РИМАРЧУК І НАЗАРОВОЮ невчасно розрахувалися, хоча законодавством передбачено остаточний розрахунок у день звільнення.

Жінки вважають своє звільнення свавіллям роботодавця, а тому звернулись по допомогу до нардепа.

– Знаю, що ситуація на «Авісі» напружена, і докладу всіх зусиль, аби допомогти людям відстояти свої права, – зазначив Володимир Володимирович, розглянувши клопотання.

За його зверненням працівники Територіальної державної інспекції з питань праці (ТДІзПП) у Хмельницькій області провели відповідну перевірку, незважаючи на численні перешкоди з боку керівництва. Про чинення перешкод говорять, власне, інспектори ТДІзПП.

У ході перевірки з’ясувалося, що адміністрація, як мінімум, порушила трудове законодавство у частині періодичності виплати заробітної плати, а саме – строки розрахунку зі звільненими працівниками. Та висувати претензії наразі немає кому, адже заступник директора ПАТ «Агрофірма «Авіс», котрий підписував накази на звільнення працівниць, уже й сам звільнився з роботи.

Натомість новопризначеному заступнику директора внесено припис про недопущення порушень трудового законодавства, встановлених під час перевірки, та подання про притягнення головного бухгалтера до дисциплінарної відповідальності.

Народний обранець має намір звернутись до прокуратури, аби вона дала правову оцінку діям колишнього керівництва фірми.

– Це ще не крапка в цій історії, – підкреслив Володимир МЕЛЬНИЧЕНКО. – Якщо потрібно, будемо виходити і на обласний рівень.

При цьому Володимир Володимирович сподівається на те, що з приходом нового керівництва ситуація на «Авісі» стабілізується.

– Я і надалі буду всіма силами боротись з людським безправ’ям, бо ж обраний громадою і працюю заради неї! – резюмував нардеп.

Прес-служба народного депутата України Володимира МЕЛЬНИЧЕНКА.