Четвер, 11 Серпня 2022 р.
7 Лютого 2014

ПРО РАЙОННИЙ БЮДЖЕТ І ГОЛОВИ В ПІСКУ

6 лютого нарешті відбулася позачергова сесія районної ради, на якій розглядалися чи не найважливіші питання з життя району.

Першим із них стало затвердження бюджету на 2014 р. Цьогоріч нашим селянам на прожиття виділили 241 млн. 462,150 тис.грн. Як запевнив головний казначей Кам’янеччини Олександр ФЕДИК, жодних труднощів із наповненням цьогорічної скарбниці бути не повинно. Основними джерелами надходжень традиційно залишаються податок на доходи фізичних осіб і плата за землю. Але окремий акцент Олександр Григорович зробив на платі за надра місцевого значення та доходах з туристичного збору. Бо ж, незважаючи на чималу кількість кар’єрів і досить привабливі для туристів місцини нашого краю, зиску із цього для нас катма. Так, туристичний збір, що надходить до районної скарбниці, складає лише 6 тис.грн. І це з усіма тими готелями та розважальними комплексами, що зручно вмости-лися вздовж миловидного берега Дністра.

Що ж до видатків, то тут наголошують на певному покращенні в порівнянні з попереднім роком.

Так, на освіту виділили майже 86 млн.грн. Приємною новиною стала звістка про безкоштовні сніданки для учнів не лише молодших, а й старших класів, на що передбачено 689 тис.грн. із Держбюджету. Та от тішитись поки зарано, бо видавати казенні харчі сільським старшоклас-никам почнуть лише з 1 вересня 2014-го. Також планується витратити 368,6 тис.грн. на модернізацію спортивних майданчиків у наших школах.

На розвиток дошкільної освіти вділили аж 17 млн. 356 тис.грн. (на 11,6% більше, ніж торік). 

Медичну галузь мають надію утримати за 38 млн. 699 грн. Як зазначив головний лікар ЦРЛ Яків ЦУГЛЕВИЧ, це лише 40% від потреби фінансування нашої галузі охорони здоров’я. Захищені статті (заробітну плату, енергоносії тощо) ще з горем навпіл тягнути можна, а от про забезпечення медикаментами, харчуванням і покращення матеріально-технічної бази й говорити нічого.

А от культура цьогорічним розподілом коштів тішиться. Їй перепало 11 млн. 913 тис.грн. Кажуть, що цього вистачить не лише на зарплати та енергоносії, а й на придбання музичних інструментів і деяких меблів.

На спорт дали 932 тис.грн., на які утримуватимуть 2 спортивні школи та проводитимуть навчально-тренувальні збори.

Резюмуючи свій виступ, Олександр Федик зазначив, що вважає бюджет – 2014 р. значно кращим за 2013-й.

– Якщо врахувати всю видаткову частину районного бюджету, то зростання, в порівнянні з 2013 р., складає 10 млн. 334 тис. 600 грн., або 7,5%, – запевняє Олександр Григорович.

А от у депутата районної ради Віктора ХУДНЯКА бачення не такі райдужні.

– Як на мене, зростання на 8-9% – це не підвищення, а звичайна індексація бюджету, і не більше. Коли мова йде про радикальне підвищення на 20-30%, то тоді можна справді говорити про якийсь розвиток і покращення, – переконаний Віктор Анатолійович. – До того ж не варто забувати про реалії: ви всі знаєте, що впродовж року стало системним питання  невиконання бюджету казначейством, яке представляє нашу державу. Гроші в сільрадах є, але скористатися ними немає можливості. Таким чином, усе, що ми тут затверджуємо, держава множить на нуль.

Та, незважаючи на різні бачення та виступи народних обранців, бюджет усе ж ухвалили одноголосно. Так само, як і надбавку в оплаті праці голові районної ради та його заступнику і декілька інших питань.

У поле дискусій сесійна рада знову перетворилась, коли дійшло до обговорення питання про суспільно-політичну ситуацію в країні. Хоча цього разу на сесію прибули 52 депутати, однак продемонструвати свою позицію зголосився далеко не кожен. За проект рішення, запропонований опозиціонерами, основна суть якого полягає в засудженні певних дій чинної влади, проголосували 17 народних обранців, 3 утрималися, решта – головою в пісок і ні пари з вуст, бо є таке право у людей, котрі мали б відстоювати наші з вами інтереси – «не голосувати».

Поки депутати голосували, люди мітингували