П'ятница, 19 Серпня 2022 р.
16 Травня 2014

НА ОЛЕНКУ ПОЛЮВАЛИ, А БДЖІЛ ПОВБИВАЛИ

Більше двох десятків бджолосімей Кам’янеччини загинули з невідомих причин. Однак пасічники, котрі б’ють на сполох, звинувачують обробку місцевих полів хімікатами. В управлінні агропромислового розвитку таку версію не відкидають, оскільки наразі триває активна боротьба із «агроокупантом» – оленкою волохатою.

– Цей шкідник, який нещодавно прийшов до нас із боку Молдови, завдав серйозної шкоди кам’янецьким полям, – запевняє начальник управління Ігор ГАЙ. – Тому обов’язковим етапом стала обробка полів саме проти оленки. Але тут є нюанси. По-перше, це найбільший за розмірами шкідник, тому, щоб нейтралізувати його, потрібна куди більша доза пестицидів, ніж зазвичай. По-друге, вносити хімікати потрібно лише тоді, коли комаха безпосередньо на полі. А вона прилітає десь з 11 до 17 години, тобто, якраз тоді, коли триває активний літ бджіл. І виходить накладка: хочуть вбити оленку, отже, змушені вбити бджолу.

– Але ж якийсь вихід із ситуації має бути?

– Є елементарні правила, яких мають дотримуватися всі: аграрії за три дні повідомляють про роботи на полях сільського голову, той, у свою чергу, сповіщає бджолярів, а вони на один день затримують бджіл у вуликах. Ось і вся система.

Але є багато «але». Буває, що сільські голови не знають усіх бджолярів через те, що останні не мають бажання звітувати про свою діяльність перед місцевою владою. Або ж хтось несерйозно сприйняв інформацію. А потім шукають крайніх у скоєному. Та якби всі дотримувалися одного закону, таких проблем не виникало б.