Субота, 21 Травня 2022 р.
15 Серпня 2014

РАЙОН БЕЗ СМОРОДУ – ЦЕ РЕАЛЬНО

Їдкий запах від курячого посліду, який на території району складує ПАТ «Агрофірма «Авіс», затуманює голови жителів міста та району ледве не щотижня.

Постійні скарги до керівництва району від громадян вплинули на те, що за розпорядженням голови РДА Володимира Барановського створено робочу групу з питань вивчення стану дотримання підприємствами району законодавства щодо поводження з відходами та охорони навколишнього природного середовища. До неї увійшли представники екологічних служб, управління сільського господарства, ветеринарної, санітарно-епідеміологічної служб і ЖКГ.

12 серпня під керівництвом заступника голови РДА Анатолія КРІЛЯ, група оглянула території Пановецького лісництва в межах сіл Чагарівка, Вільховець, Брага та Гуменці – туди підприємство вивозить курячий послід. У Бразі сільський голова Ганна СПІВАК зауважила, що зі складуванням відходів на їхній території все гаразд, але за використання господарського двору площею 11 соток, де утримують птицю, «Авіс» не сплачує грошей до бюджету сільської ради, які могли б піти на розвиток села.

Після перевірки робоча група вирішила вивчити шляхи притягнення керівництва агрофірми до відповідальності. А також визначила найкращий спосіб переробки курячого посліду – компостування. Приготування компостів не лише усуне неприємний запах, але й допоможе використовувати продукт життєдіяльності як органічне добриво без втрати корисних властивостей.

Тетяна ХОПТЯР.