Субота, 21 Травня 2022 р.
22 Серпня 2014

ВОВКИ В ОВЕЧІЙ ШКУРІ. ПОВЕРНЕННЯ

Допоки на полях завершувалися жнива і підприємці поступово приступали до видачі паїв, СТОВ «Агросолюшнс» удруге потерпіло від нападу невідомих рейдерів. Про перше «ПОДОЛЯНИН» повідомляв у номері від 1 серпня ц.р. А вже через два тижні Віталій ЗАВАДСЬКИЙ дізнався, що аноніми знову розвішали селами ганебні оголошення. Цього разу компанія розширила свої горизонти і звернулася не лише до пайовиків «Агросолюшнс», але й до жителів сіл Баговиця та Устя, де землі орендує компанія «Енселко-Агро».

Зміст листівок відрізнявся від попередніх. Тут не обливали брудом керівників, а, за традицією скинутих Майданом політиків, підкуповували селян. Представники невідомої компанії пообіцяли не просто «краще майбутнє», а по мішку цукру і гречки за підписання договорів про співпрацю. Збори призначили на 9 серпня.

– Розірвання договору можливе тільки за ініціативи двох сторін або ж у судовому порядку при невиконанні нами умов, – зазначила юрист СТОВ «Агросолюшнс» Віта ГОРОХОЛІНСЬКА. – Я не розумію, якими методами вони планують переукладати угоди. Ми виконуємо всі умови: землі обробляємо, орендну плату сплачуємо, надаємо й соціальне забезпечення.

Розмістившись під Врубловецьким Будинком культури, селяни, представники компанії «Агросолюшнс», влади району та районної самооборони стали очікувати на бізнесменів, які обіцяли приїхати з повним багажником крупи. Проте так і не дочекались… Натомість перед громадою з’явилися вже знайомі «хмельницькі самооборонівці», які завели стару пісню про те, що теперішні орендарі планують продати землі іноземцям, не дбають про соціальний добробут села. Обурені критикою, пайовики знову не сприйняли приїжджих гостей.

Допоки селяни намагалися їх прогнати, керівник громадського формування самооборони Кам’янець-Подільського району Володимир МАЛІНОВСЬКИЙ, уважно розгледівши їхні посвідчення, зателефонував до заступника Хмельницької обласної громадської організації «Хмельницький. Самооборона і контроль», яку від приїжджих «самооборонівців» відрізняє лише одне слово «громадський», і виявив чимало цікавих речей.

– Я запитав у заступника обласної самооборони, хто такий Юрій ЛУЦЮК, – зазначив він. – Виявилося, це колишній самооборонівець, якого виключили з організації через причетність до рейдерських захоплень земельних паїв у області. Така ж доля спіткала й керівника організації «Хмельницький. Самооборона і громадський контроль» Івана КУШНІРА. Одинадцять осіб, які вийшли з лав офіційної самооборони, створили так званий клон організації. Нині вони працюють за гроші виключно на замовлення певних осіб.

Під час зібрання пайовики зазначили, що напередодні псевдосамооборонівці самостійно розвішали ці оголошення. А потім з’явилися «захищати» селян. Та люди не підтримують їхньої діяльності й готові обороняти себе і свого орендаря.

Наразі ми співпрацюємо з офіційною Хмельницькою самообороною, СБУ, міліцією і, впевнений, зможемо захистити компанію «Агросолюшнс» від рейдерських атак.

І хоча Віталій Завадський розуміє, що, напевно, це ще не кінець і конкуренти продовжуватимуть відбивати його бізнес, та він продовжує працювати. Нині «Агросолюшнс» розраховується з пайовиками, забезпечує благоустрій сіл і продовжує допомагати силам АТО. З головами всіх сільських рад підписані соціальні угоди, згідно з якими, за кожен гектар орендованої землі «Агросолюшнс» сплачує до бюджету сільської ради по 30 грн.

Пайовики із Кульчіївців і Врублівців зібрали підписи на підтримку орендаря. У листі зазначили, що їх влаштовує співпраця з Віталієм Завадським і вони проти рейдерських захоплень. Документ направили до Хмельницької ОДА та Адміністрації Президента.

Тетяна ХОПТЯР.