П'ятница, 03 Грудня 2021 р.
27 Жовтня 2017

ДІТИ – ЗАРУЧНИКИ

Саме так можна охарактеризувати ситуацію, що склалася в Китайгородському НВК. Мало того, що 32 школярі та 12 вихованців садочка з 9 жовтня залишилися без кухаря, а отже, і без належного харчування, то ще й змушені були на два дні раніше піти на канікули через те, що… поламався новенький шкільний автобус, яким добиралися учні із Демшина. Як пояснив директор навчального закладу Володимир БІЛОЗЬОРОВ, кухар звільнилася з роботи ще 9 жовтня, а заміни немає.

– Скликав навіть батьківські збори, просив, аби батьки також шукали спеціаліста, але охочих катма. Тому школярі обходяться бутербродами, малюки із ДНЗ снідають удома, а потім декотрих батьки забирають до обіду, інші ж також перебиваються бутербродами і чаєм.

А з автобусом розгортається справжній детектив. Ще всі пам’ятають, як його, новенького і гарного, передавало школі керівництво Китайгородської ОТГ в січні цього року. Придбали транспорт на Чернігівському автомобільному заводі за понад півтора мільйона гривень, виділених із бюджету області та громади.

– За півроку їзди проблем із ним уже було чимало: то моторне мастило витікало, то з ходовою траплялися неполадки, то із системою гальмування. І це при тому, що пробіг складає всього 10 тисяч, – пояснює Володимир Олександрович. – А минулого тижня автобус взагалі заглух. Транспортний засіб перебуває на гарантії, тому необхідно, аби його оглядали спеціалісти із заводу. Ми ж дітей ним перевозимо, а жартувати із їхньою безпекою – злочин.

Я написав листа до заводу-виробника, і його гарантійний відділ пообіцяв, що наступного тижня приїде бригада спеціалістів. А щоб діти, яким потрібно добиратися до школи 12 кілометрів, не відставали у навчанні, вирішили зробити канікули раніше – з 26 жовтня. Пропущене наздоганятимемо по суботах. Якість нашої освіти підтверджена 38 місцем в області за результатами ЗНО

На запитання, чому не знайшли тимчасової заміни поламаному автобусу, голова Китайгородської ОТГ Юрій БЕЗРОДНИЙ пояснив, що саме в цей час вийшов із ладу і автобус, який підвозив діток до школи у Дерев’яному.

Ситуація, що склалася, ну ніяк не вкладається в голові. Запитань залишається дуже багато як до виробників транспорту, так і до керівництва громади, його відділу освіти, який не надто переймається долею витрачених грошей і загалом освітою.

А якщо автобус швидко не поремонтують, то дітям сидіти вдома до літа?

Вікторія КОЖЕВНІКОВА.

Р.S. Коли номер готувався до друку, стало відомо, що кухаря навчальний заклад знайшов. Нова працівниця попередньо погодилася вийти на роботу після осінніх канікул.