Субота, 28 Травня 2022 р.
22 Жовтня 2010

ПРАВО ГОЛОСУ

Наявність у громадянина України права голосу, тобто права брати участь у виборах у якості виборця, надає йому право брати участь у різних формах діяльності, спрямованої на забезпечення належної організації, проведення і встановлення результатів виборів.  

Особа, котра набула права голосу, або особа, яка має право голосу, однак виявила, що вона не включена до Реєстру, відповідно до ст.19 ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний реєстр», може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України щодо свого включення до Реєстру. 

Для цього потрібно подати до органу ведення Реєстру письмову заяву із зазначенням відомостей про себе і пред’явити документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство виборця, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України), копія якого додається до заяви. Відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно зазначаються у заяві, яка подається разом з документом, що підтверджує відповідний факт. Особі, яка є військовослужбовцем строкової служби, для подання такої заяви надається відпустка на строк, достатній для звернення до органу ведення Реєстру.

Особі, якій відмовлено у включенні до Реєстру, повідомляється про це у письмовій формі із зазначенням вичерпного переліку підстав відмови. 

Таке повідомлення надсилається на адресу, зазначену в заяві як виборча адреса особи.

Особа, яка зверталася до органу ведення Реєстру або регіонального органу адміністрування Реєстру щодо включення себе або інших осіб до Реєстру, внесення змін до персональних даних Реєстру або отримання відповіді на свій запит, може оскаржити в суді рішення, дії чи бездіяльність відповідного органу Реєстру в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Станіслав НОЛЬ, начальник Кам’янець-Подільського міськрайонного управління юстиції.